AktualityNovinky

Shrnutí: Na co se dnes můžeme u nových iPadů těšit?

Podle mnohých spekulací budou dnes večer spolu s novými iPhony 6s a Apple TV představeny také dva nové iPady. Konkrétně se má jednat o zcela nový iPad Pro s obří úhlopříčkou a vylepšený iPad Mini. Pojďme si tedy shrnout, čím by měly nové tablety společnosti Apple disponovat. iPad s obří úhlopříčkou nebude na rozdíl od ostatních iPadů startovat s 16GB kapacitou. Nejlevnější model by měl být vybaven 64GB úložištěm. Tomuto faktu by ale také měla odpovídat i startovací cena. Nový iPad totiž pravděpodobně pod dvacet tisíc korun nepořídíte. Vůbec poprvé ve výrobku společnosti Applu najdeme stylus. Samozřejmostí bude také možnost práce s rozdělenou obrazovkou.

ipad-pro-concept

Úhlopříčka “přerostlého” iPadu by měla dosahovat 12,9 palců. Dokonce ani procesor nebude obyčejný. Na rozdíl od iPhonu 6s, který se dočká nového čipu A9 by měl iPad Pro disponovat vylepšeným čipem A9X. Operační systém bude rovněž vylepšený, král tabletů se nedočká iOS9 jako ostatní zařízení, nýbrž upraveného iOS 9.1.

19

Předpokládá se také, že klasický iPad Air zůstane tento rok bez upgradu. iPad Mini už ale vylepšení potřebuje jako sůl. Dnes se ho možná dočká. Na rozdíl od loňského “upgradu”, kdy se nejmenší iPad dočkal pouze Touch ID, by letošní vylepšení mělo být podstatnější. iPad Mini bude disponovat čipem A8, který dnes můžeme najít například v iPadu Air. Nově bude také umožněna podpora zobrazení rozdělené obrazovky.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button