Novinky

iPad Pro se ukazuje na prvních snímcích. Možná bude postrádat jednu zásadní funkci

Už dříve tento týden jsme vás informovali o tom, že Apple letos připravuje ještě jednu premiéru, kde by měly hrát prim zejména iPady. Nyní tyto zvěsti nabírají na vážnosti. Na internetu se totiž objevily snímky, na kterých by měl být zachycen připravovaný iPad Pro. Uniklé nákresy prozrazují, že nástupce aktuální řady nejdražších iPadů se skutečně dočká takřka bezrámečkového designu, kde na rozdíl od iPhonu už nenajdeme výřez pro přední fotoaparát a další senzory. Vzhledem k větším proporcím se totiž všechny tyto technologie vejdou i do minimalizovaných rámečků.

Zajímavé detaily odhalují i další snímky. Na jednom z nich je totiž zachycena tloušťka zařízení. Bez vystouplé čočky zadního foťáku bude nový iPad měřit jen 5,86 milimetrů. Pro srovnání – aktuální iPad Pro s úhlopříčkou 12,9 palců měří na tloušťku 6,9 milimetrů. Mezigenerační rozdíl tak bude v tomto ohledu znatelný. Nejednoho zájemce o brzy představenou novinku jistě potěší i to, že iPady se zatím nehodlají vzdát 3,5mm audiokonektoru.

Otazník se ovšem začal vznášet nad funkcí Face ID, jejíž příchod bych vzhledem k odstranění tlačítka Home považoval za samozřejmost. Nyní se ale na veřejnost dostaly také rendery společnosti Benks, která vyrábí krycí skla displejů. Z uniklého nákresu je patrné, že sklo pro chystaný iPad má pouze jeden výřez pro přední fotoaparát. Face ID ale ke správnému fungování potřebuje ještě druhou infračernenou kameru a projektor. Pokud uniklé nákresy staví na reálných základech, existuje možnost, že iPad Pro Face ID nedostane. Je však zřejmé, že nějakou zabezpečovací technologií nové iPady disponovat musí. Možná se tak dočkáme něčeho zcela nového.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button