Novinky

Jony Ive bude pro charitu dražit speciální iPad Pro ve žlutém provedení

Tým designérů Applu pod vedením věhlasného Jony Iva stvořil speciální iPad Pro 12,9 ve žlutém provedení. Součástí sady je také kryt Smart Cover z modré kůže, doplněný červeným stojanem na  tužku Apple Pencil. Tento barevně velmi zajímavý výtvor však není určený pro běžné smrtelníky. Jediná existující sada totiž míží do aukce Londýnského muzea Desingu, kde bude vydražena pro charitativní účely.

jonyiveipadpro

Pro prezentaci svého návrhářského umění si hlavní desingér Applu vybral toto právě toto muzem, proto, že zde v roce 1990, tedy ještě před začátkem svého působení v Applu ukázal světu svůj prototyp mobilního telefonu. Ještě většího ohlasu se však dočkal v roce 2003, kdy na půdě londýnského muzea designu převzal cenu „Designér roku“ za vzhled tehdejšího počítače iMac.

Očekávaná cena, za kterou by se měl tento výjimečný iPad Pro, který se pyšní označením „edition 1 of 1“ vydražit se odhaduje na 10 až 15 tisíc liber, což v přepočtu na českou měnu činí zhruba 370 až 550 tisíc korun, přičemž start aukce je naplánován na 28. dubna.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button