Novinky

Nový iPad Pro není tak výkonný jako 12 palcový model

Poměrně velký rozruch vyvolal na včerejší konferenci kromě kompaktního iPhonu SE také zmenšenina obřího iPadu Pro. Tablet s obrazovkou o tradičním rozměru 9,7 palců má být skladnějším dvojníkem svého většího sourozence. Logicky tak vyvstala otázka, jestli je nový přírustek do rodiny iPadů opravdu tak výkonný jako půl roku starý iPad Pro. Také menší z vrcholné řady tabletů s nakousnutým jablkem ve znaku se totiž může pochlubit extrémně výkonným procesorem A9X, jehož schopnosti lze srovnávat s čipy v noteboocích. Podle nově zjištěných dat to ale vypadá, že Apple výkon menšího iPadu přeci jen přiškrtil.

A9x

Při srovnání obou procesorů totiž můžeme vidět, že zatímco větší iPad Pro nabízí oproti čipu A7 až 5x rychlejší grafiku, jeho menší derivát se chlubí pouze 4,3 krát rychlejším čipem. Drobného rozdílu si můžeme všimnout také u kolonky CPU. Rozdíl je znát také při oblíbeném testu GeekBench. Zde si totiž také můžeme všimnout viditelného rozdílu. Nový iPad Pro sice dosáhl v single-core testu obdivuhodných 3022 bodů, jeho větší varinta ale zaznamenala o více než 200 bodů více. Stejný příběh se odehrál také při mutli-core testu.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button