Novinky

iOS a macOS předstihnou v letošním roce prodeje počítačů s Windows

Windows – operační systém, který běží na absolutní většině počítačů napříč světem se zdá být neohroženým počítačovým softwarem číslo jedna. Pokud se budeme zaměřovat pouze na systémy pro osobní počítače, tak toto tvrzení bude ještě nějaký pátek platit. Pokud se ovšem podíváme na Microsoft jako vývojáře a porovnáme jeho prodeje s ostatními konkurenty, obsadí Microsoft až třetí místo.

apple-vs-windows

Zatímco letos se podle posledních odhadů prodá 252 milionů zařízení s operačním systémem Windows, v roce 2016 to bylo 260 milionů. Ani Microsoft se tedy neubrání poklesu prodejů. Také díky tomu jej v tomto roce pravděpodobně předstihne Apple, jehož iOS nebo macOS poběží na 268 milionech letos prodaných zařízení. Žebříčku samozřejmě neohroženě vládne Google se svým Androidem.

Jeden podstatný rozdíl ovšem mezi druhým a třetím místem je. Prodeje Applu totiž stojí na zájmu o iPhone se systémem iOS, tedy mobilní platformou, zatímco Windows je v naprosté většině případů součástí počítačů. Tento trend by se navíc v následujících letech neměl výrazněji měnit. Analytici dokonce odhadují, že mezera mezi prodaným softwarem Microsoftu a Applu vzroste do roku 2018 a 2019 až na 24, respektive 28 milionů kusů.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button