Novinky

Další problém s iOS 9.3: Majitelé nejnovějších iPhonů hlásí zamrzání a pády aplikací

Uvolnění finální verze iOS 9.3 se bohužel nenese v příliš pozitivním duchu. Po nedávných problémech s dokončením instalace na starších zařízení se vynořila další komplikace. Na oficiálních stránkách podpory si majitelé smartphonů iPhone 6s a iPhone 6s Plus stěžují na zamrzání aplikací Safari, Mail, Poznámky a Zprávy. Děje se tak v momentech, kdy se uživatel rozhodne využít 3D Touch gesta pro načtení odkazované stránky.

iOS-9.3-Update-Details

Místo otevření okna prohlížeče dojde k zamrznutí či pádu aplikace. V některých případech pomůže zakázání JavaScriptu, nicméně toto řešení nefunguje spolehlivě. S narůstajícími stížnostmi se objevují uživatelé starších zařízení bez 3D Touch displeje, které trápí stejný problém. Na internetu se objevilo již několik videí zachycující celý problém v praxi. Přestože Apple doposud nevydal oficiální prohlášení, problém jistě zaregistroval a brzy nabídne revidovanou aktualizaci iOS 9.3.

V redakci disponujeme několika iPhony 6s Plus a iPhone 6, ovšem ani na jednom z nich se tato chyba neprojevuje. Je tedy velice pravděpodobné, že nejde o globální problém. Pokud patříte mezi uživatele, kteří se s podobnou chybou na svém zařízení setkali, dejte nám vědět v diskuzi pod tímto článkem.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

5 Komentáře

  1. Bohuzel mam podobny problem jako je uvedeny na videu. Chyba se mi projevuje pouze na Iphone 6 verze ios 9.3 (v safari se nacte prvni stranka, ale pokud chci kliknout na nejaky odkaz a dostat se tak na dalsi stranku, safari zamrzne-stejne se to chova i v google chrome). Na Ipadu Air opet s ios 9.3 vse funguje bez problemu:) Tak snad brzy vydaji opravny sw 9.3.1:)

  2. Bohužel musím potvrdit – linky na IPH6 občas fungují, občas nefungují. Přidržení odkazu ale vždy zmrazí safari i mail. Na IPA2 ale bez pez problémů. Tipuji na problém s integračními funkcemi aplikací třetích stran, ale Apple support je prozatím bezradný :/

  3. Bohužel, také potvrzuji. Ipad Mini 4 WiFi Cellular 64GB, koupený přes český eshop applu.

    Libovolná aplikace, kde tapnu na odkaz a má se otevřít Safari v ten moment zamrzne. Pak musíte aplikaci přes dvojí stisk HB vypnout a spustit znova. Nebo jdete direkt do Safari surfovat, otevřete stránku, tapnete na odkaz a safari zamrzne. Dočasně tedy překopírovávám odkazy do Chrome, kde se ale od updatu na 9.3 projevuje podobný problém a sice ten, že některé odkazy na některých webech se po tapnutí na ně prostě neotevřou (chrome přitom ale nezamrzne). Nicméně odkazy lze otevřít dlouhým stiskem a pak zvolit “otevřít v nové záložce”.

    Vypadá to, že k updatům apple je třeba začít přistupovat podobně jako jsem si zvykl na androidu u samsungu. Po releasu nové verze pár dnů počkat, pak vygooglit “ios9.x.x issues” a pak se rozhodnout zda updatovat nebo počkat. Zrovna tento bug práci i běžné konzumování hodně znepříjmňuje. Doufám, že oprava přijde v rámci dnů.

    “it just works” prostě definitivně mizí v nedohlednu. A to nemluvím o tom jak se “povedl” El Capitan (2015 iMac, 21″, i7, fusion drive).

  4. Iphone 5s- potvrzuji zamrzání safari,mail a kdekoliv v applikacích tapnu na odkaz.Před 5-ti dny mi neprošla aktualizace z 9.2.1 a tam již začal tento problém.Po nainstalování opravné 9.3 (13E237),žádná změna.V Chrome i iCab to samé-odkaz se neotevře.Byl nainstalován Booking.com.Sakra Steve vrať se!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button