Novinky

iOS 15 a iPadOS 15 klepou na dveře. Jak by podle nás měl vypadat seznam novinek?

Letošní vývojářská konference WWDC 2021 je za dveřmi a internetem kolují nejrůznější úniky kolem nových operačních systémů, které by Apple měl představit už v pondělí 7. června. Společně se teď podíváme, jaké novinky bychom si přáli, aby Apple přidal do nových verzí svých operačních systémů.

Zdroj: Apple.com

Přepracované notifikace

Obecně si myslím, že by bylo fajn, kdyby Apple opět zapracoval na možnosti práce s notifikacemi. Obzvláště by si to zasloužila zamykací obrazovka, kde bych se absolutně vůbec nebránil například i možnosti přidání widgetů. 

Zdroj: dribbble

Widgety

Jak už jsem zmínil výše, widgety bych si dokázal představit na zamykací obrazovce. Například počasí by tam bylo naprosto skvělé. Rozhodně bychom uvítali, kdyby widgety mohly být interaktivní a aplikace by se tedy mohly ovládat rovnou z nich. Skvělý příklad jsou třeba připomínky, kde by bylo super odškrtávat si již vyřešené úkoly rovnou z plochy. U iPadOS si myslím, že by každý uživatel pak ocenil, kdyby se widgety mohly umístit kdekoli na ploše, ne jen ve sloupci po levé straně.

Zdroj: idownloadblog

iMessage a FaceTime

Opravdu obrovský upgrade by zasloužila aplikace Zprávy a Applem milované iMessage. Osobně jsem zastáncem iMessage a nejsem nadšený, když musím komunikovat na jiné aplikaci. Zároveň ale vím, že iMessage jsou s hodně funkcemi celkem pozadu oproti konkurenci. Práce s odpověďmi na dané zprávy, lepší přehled odeslaných fotek a souborů…, je toho zkrátka hodně, co vylepšovat.

Trezor pro vaše hesla

Klíčenka sice působí super, ale dovedl bych si představit, kdyby Apple představil nativní aplikaci, podobnou 1Password, ale zároveň “Applovsky” příjemnou pro uživatele. Nic složitého, čistý design a zároveň funkční aplikace pro správu vašich hesel a přihlašovacích údajů. Určitě bychom pak uvítali například možnost vytvoření vlastních kategorií pro sociální sítě, bankovnictví, platební karty a další. 

Multitasking a Split View

Do iPhonů by se mohl dostat přepracovaný multitasking. Nyní, když otevřete multitasking, vidíte pouze jednu aplikaci, absolutně ale nechápu, proč jich nemůžete vidět více. Bylo by tedy fajn, kdyby se Apple inspiroval u stávajícího iPadOS a dovolil nahlížet do více appek najednou. Příjemnou novinkou, která by na větších telefonech rozhodně dávala smysl by byl jednoznačně Split View. Chcete-li rozdělení obrazovky tak, aby bylo možné používat dvě aplikace najednou vedle sebe nebo pod sebou. 

Zdroj: min.news

Změna ikon

S příchodem iOS 14 a vylepšení aplikace Zkratky se doslova roztrhl pytel se screenshoty mnohdy šílených úprav ploch uživatelů právě pomocí zkratek. Osobně nejsem vyloženě příznivcem něčeho takového, ale na druhou stranu by mohlo být fajn, kdyby samotný Apple dovolil, aby každá nativní aplikace měla například 3 barevné varianty pro svou ikonu. Ideálně světlou, tmavou a klasickou. Světlá a tmavá varianta by se pak totiž mohla měnit podle nastavení Dark Modu. Obecně by se nový iOS 15 mohl dočkat značného redesignu. Po několika letech by změna kabátku rozhodně bodla.

Zdroj: https://www.idownloadblog.com

Aplikace z macOS pro iPady s M1

Stávající i potencionálně budoucí uživatelé nových iPadů Pro s M1 by určitě uvítali, kdyby Apple do nového iPadOS přidal podporu macOS aplikací. Pak by iPad Pro dával se svým raketovým výkonem konečně smysl. A vzhledem k tomu, že ve většině Maců je stejný čip jako v iPadu, nemusel by to být až takový problém.

Sdílení obrazovky nejen při FaceTime

V dnešní online době, do které jsme ne úplně chtěně všichni museli přejít, kdy většina korporátních meetingů, ale i školních přednášek probíhá online pomocí Teams, Meets, apod., by bylo jednoznačně fajn, kdyby bylo možné i z iPhonu během těchto hovorů sdílet svou obrazovku.

Do diskuze nám nezapomeň napsat, jak vypadá tvůj seznam tajných přání pro iOS 15, iPadOS a další platformy od Applu.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button