Novinky

iOS 12 se ponese v duchu lepší stability systému. Zásadnější změny chystá Apple až na příští rok

Letos, stejně jako každý rok, počítá veřejnost s tím, že Apple ukáže vylepšenou verzi svého operačního systému iOS. Dvanáctá generace softwaru určeného pro iPhony a iPady bude však pro letošní rok jiná, než se původně plánovalo. Nových funkcí se totiž v iOS 12 nejspíše nedočkáme a to i přesto, že původně s nimi Apple počítal.

Místo toho se ovšem rozhodl, že dá přednost vyladění stability a chyb systému s tím, že na nové funkce si uživatelé musejí počkat až do příštího roku. Se zprávou přišel technologicky zaměřený web Axios, k němuž se informace dostala přímo ze zdrojů uvnitř Applu. Změnu v plánu údajně na jedné z porad na začátku roku oznámil viceprezident Applu pro software Craig Federighi.

Mezi aplikace a funkce, které se znatelného vylepšení dočkají až v roce 2019 patří například upravené prostředí pro Apple CarPlay nebo přepracovaná aplikace Mail. Pracuje se také na softwarovém vylepšení fotoaparátu a následné úpravy fotek. Některé aplikace se však drobných úprav dočkají už letos. Má jít především o aplikace Zdraví nebo ARKit.

Dva bývalí inženýři z Googlu postavili zcela ojedinělý typ samořiditelné dodávky

Samotný Apple ve svém prohlášení mezi řádky tvrdí, že jeho letošní prioritou je vyvinout operační systém, na který si budou uživatelé méně stěžovat. Dává tím tak najevo, že aktuální iOS 11 skutečně některými vadami trpí. To ostatně potvrzují i četné uživatelské zkušenosti.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button