Novinky

Interní videa Applu odhalily unikátní nástroje a postupy nutné k opravě jeho produktů

Aktualizace: publikovaná videa byla z YouTube kanálu odstraněna.

Apple se dlouhodobě snaží, aby opravy jeho produktů probíhaly pouze v autorizovaných servisech. Stalo se tedy standardem, že k otevření iPhonu či MacBooku je zapotřebí speciálních postupů a unikátního nářadí. Komponenty jako je například čtečka otisků Touch ID dokonce disponují dedikovanou ochranou vyžadující speciální kalibrační jednotku. Kalifornský výrobce chce tímto přístupem co nejvíce ztížit snahy o podomácku prováděné opravy, které mohou vlivem neznalosti způsobit více škody než užitku.

https://youtu.be/SQO0updxyp0

O to větší pozdvižení mezi komunitou způsobil uživatel, který na YouTube nahrál celkem 11 interních videí popisující opravy jablečných zařízení. Za zmínku stojí především instruktážní klipy věnované iPhonu X. Videa názorně ukazují, jak například na výměnu akumulátoru, reproduktoru či jak postupovat při základní rozborce.

https://youtu.be/ynYtppTKCB0

https://youtu.be/1UVXudT8WDs

Fakt, že nejde o dílo vtipálka a skutečně se jedná o interní materiály Applu potvrdilo již několik uživatelů pracujících v autorizovaných servisech. Věrohodnosti mimo jiné nahrává použití speciálních nástrojů, kterými disponují pouze certifikovaná pracoviště. Jelikož jsou všechna publikovaná videa pod autorskými právy Applu, lze očekávat jejich brzké smazání. Z toho důvodu doporučujeme s jejich shlédnutím příliš dlouho neotálet. Všechna zmíněná videa naleznete zde.

https://youtu.be/MGv7qHlCX0Y

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button