Novinky

Inteligentní video zvonek Netatmo konečně míří do prodeje. Nabídne HDR, odolnou konstrukci a podporu HomeKit

Když společnost Netatmo představila svůj chytrý video zvonek, nikdo netušil, že na jeho uvedení bude trvat tak dlouho. Čekání je naštěstí konec. Novinka totiž míří na pulty obchodů, přičemž zahájení prodeje odstartuje 28. září.

Uživatelé s jeho pomocí uvidí, kdo stojí u jejich vstupních dveří bez ohledu na to, kde se nachází. Jakmile návštěva zazvoní, uživatel obdrží na smartphone upozornění a může s příchozími okamžitě komunikovat. Video zvonek se postará také o zabezpečení domácnosti. V případě, že zvonek zaznamená pohyb cizí osoby kolem vchodu, upozorní na to uživatele.

Možnost odpovědět návštěvě odkudkoliv

Uživatel Video zvonku Netatmo vidí, kdo stojí před dveřmi, i když zrovna není doma. Zvonění návštěvy uživatel zaznamená na svém smartphonu a v podobě video hovoru může rozhodnout, zda si s návštěvou přeje hovořit bez ohledu na to, jestli je doma nebo na opačném konci světa. Kromě toho může uživatel například ze zaměstnání instruovat poslíčka, kam uložit zásilku, nebo přivítat své hosty z kuchyně, kde mezitím připravuje večeři.

Zdroj: Netatmo

Posílená vnější bezpečnost domova

Chytrý video zvonek Netatmo chrání domov také před vniknutím cizí osoby a posiluje pocit bezpečí v případech podezření na vloupání. Díky algoritmům umělé inteligence, zvonek rozlišuje mezi člověkem a náhodným pohybem. V případě, že se kolem vchodu někdo potuluje, uživatel na svůj smartphone obdrží upozornění „Zjištění pohybu osoby“ a nahraje se video s událostí. Skrze integrovaný mikrofon a reproduktor lze osobu oslovit a popřípadě jí tím odradit od přiblížení se k jeho domovu.

Zdroj: Netatmo

Ochrana je posílena i díky upozorněním zasílaným uživateli na jeho smartphone v případě, že se někdo Video zvonek pokusí deaktivovat nebo odstranit ze zdi.

Chytrá upozornění nastavitelná dle potřeby

Nastavení video zvonku je možné upravit dle individuálních potřeb. Uživatel může například deaktivovat upozornění nebo zaznamenávání videí. Také se může rozhodnout, zda zvonek v případě detekce osob odešle upozornění a zaznamená video. Může si tedy zvolit i možnost, že mu upozornění budou zasílána a videa budou nahrávána pouze v případě, když u něj doma někdo opravdu zazvoní.

Zdroj: Netatmo

Funkce Alert-Zones slouží k tomu, aby uživatel dle dispozic svého domu, určil zvláštní oblasti, v nichž má docházet k zjišťování osob: kolem příjezdové cesty, brány či garážových vrat. Zvonek mu pak bude zasílat upozornění pouze v případě, že se v těchto oblastech něco odehraje.

Žádné předplatné a 100% zabezpečená data

Všechny funkce Inteligentního video zvonku jsou dostupné zdarma, včetně zálohování videí. Historie přijatých hovorů a videa jsou ukládána lokálně na interní microSD kartu. Uživatel si může zvolit jejich automatické odesílání a archivaci na vlastní Dropbox účet nebo FTP server. MicroSD karta je šifrovaná, což zajišťuje zvýšenou ochranu jejího obsahu. Pro bezpečný přenos dat na smartphone uživatele zvonek používá koncová šifrovaná připojení. 

Snadná instalace i vymění za stávající kabelový zvonek

Uživatel by měl dle dostupných informací zvládnou instalaci zvonku zcela sám. Původní kabelový zvonek zůstane zachován a nahradí se pouze tlačítko zvonku. Zvonek je kompatibilní s většinou elektrických instalací, tj. 8-24 V nebo 230 V. Kompatibilitu stávající instalace lze ověřit pomocí online nástroje.

Zdroj: Netatmo

Aby bylo možné video zvonek ovládat na dálku, uživatel jej musí připojit k Wi-Fi síti. Pak může ze svého smartphonu nebo tabletu skrze aplikaci Netatmo Security využívat všech jeho funkcí.

Kvalitní obraz ve dne i v noci

Zvonek je vybavený Full HD kamerou a širokoúhlým 140° objektivem. Nativní podpora HDR pak vyrovnává náhlé změny v intenzitě světla, takže uživatel jasně vidí, co se děje před domem, bez ohledu na světelné podmínky. Obličeje návštěvníků jsou zřetelné i v případě, že stojí v protisvětle. Díky nočnímu infračervenému vidění je možné sledovat dění před domem ve dne i v noci.

Kompatibilní s Apple HomeKit

Inteligentní video zvonek Netatmo je kompatibilní s protokolem Apple HomeKit. To uživateli umožňuje vytvářet vlastní scénáře a propojit zvonek s dalšími chytrými přístroji v domácnosti. Například zaznamená-li zvonek osobu, může se rozsvítit venkovní osvětlení a odradit tak případného zloděje.

Zdroj: Netatmo

S hlasovým ovládáním HomeKitu má uživatel přístup k videím zaznamenaným přímo video zvonkem. Stačí požádat Siri o zobrazení domovního vchodu a hned vidíte, co se u vás děje („Hey Siri, show me my front door“).

Minimalistický design odolný vůči vlivům počasí

Díky jednoduchému a celistvému vzhledu zvonek snadno zapadne ke každému domu. Celý modul je chráněný technologií HZO a splňuje certifikaci IP44. Je zcela voděodolný a chráněný vůči všem povětrnostním vlivům – dešti, sněhu, vlhkosti a prachu.

Zdroj: Netatmo

Dostupnost

Inteligentní video zvonek Netatmo bude možné objednávat od 28. září. S dostupností se zprvu počítá na oficiálním webu výrobce a v internetovém obchodě alza.cz

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button