Novinky

Intel už neví kudy kam. V nové sérii reklam se nás snaží přesvědčit, že počítače od Applu nestojí za nic

Všechny nové Macy osazené čipsetem M1 sklízí jeden úspěch za druhým. Je tedy naprosto evidentní, že Apple se tímto krokem doslova trefil do černého. Největší radost z toho mají pochopitelně uživatelé, kteří tím dostali do ruky extrémně výkonné stroje, které se zároveň pyšní velmi nízkou spotřebou. Kdo z toho už tolik nejásá, je Intel, který přišel o referenčního klienta a zároveň musí čelit tlaku ze strany odborné i široké veřejnosti, kterou zajímá, jak se k této věci postaví.

Zatím to ovšem vypadá, že Intel nemá prakticky žádnou odpověď a než dorazí s konkurenceschopným procesorem, ještě to nějaký ten pátek potrvá. Možná právě proto se rozhodl vyrukovat s reklamní kampaní, kde se snaží poukazovat na výhody počítačů běžících na Intel platformě. Na pomoc si přizval Justina Longa, bývalou hvězdu z populární série reklam “I’m Mac“ (Já jsem Mac), která běžela v letech 2006 až 2009.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Nové reklamy se vysmívají společnosti Apple za chybějící dotykový displej, podporu pouze pro jeden externí monitor, chudý sortiment a nedostatečnou flexibilitu. Intel se rozhodl vybrat oblasti, v nichž vidí svou největší převahu a tomu podřídil jednotlivé klipy. Ačkoli se může náš názor jevit jako zaujatý, nemůžeme se ubránit dojmu, že reklamy působí krajně dětinsky a někdy až trapně. Prakticky jedinou disciplínou, v níž má Intel regulérně navrch, je herní segment. No posuďte sami na vlastní oči a dejte nám v diskuzi vědět, jak vnímáte sérii reklam vy.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button