AktualityNovinky

Intel představil Thunderbolt 3 v rozhraní USB-C

Společnost Intel během včerejšího dne představila další generaci rozhraní Thunderbolt 3. To s sebou přináší řadu vylepšení a především navýšení rychlosti na 40 Gbps, což je z aktuálního pohledu ohromující hodnota, kterou dokáže naplno využít pouze málokterý uživatel. V porovnání s první generací Thunderbolt z roku 2010 se jedná o čtyřnásobnou propustnost. Další klíčovou vlastností je integrace rozhraní do konektoru typu USB-C. To přímo nahrává výrobcům hardwaru, kteří ještě v letošním roce představí první produkty s tímto typem konektoru.

Thunderbolt-3-Intel-800x450

Thunderbolt 3 zvládá přenášet obraz v rozlišení 4K na dva monitory s obnovovací frekvencí 60 hz, což ocení především grafici a další profesionální uživatelé. Kompaktní konektor zároveň nepřijde ani o možnost napájení dalších zařízení do maximálního výkonu 100 wattů. Z těchto informací lze snadno odhadnout budoucí vývoj přenosných počítačů, které budou opět o řád tenčí. Ačkoliv si to možná neuvědomujeme, dost možná se nacházíme v přelomovém období, kdy z notebooků brzy zmizí rozličné druhy portů, které nahradí jediný typ. Vše bude samozřejmě záležet také na podpoře výrobců příslušenství. Je pochopitelné, že valná část komunity tuto změnu ponese velmi těžce, ovšem technologický pokrok nelze ignorovat a ani zastavit.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button