Novinky

Instagram se chystá zcela změnit způsob, jakým servíruje obsah

Facebook už nějakou dobu svůj uživatelům neservíruje obsah chronilogicky, ale podle toho, jak jsou dané příspěvky oblíbené. Je tak velmi pravděpodobné, že velké množství příspěvků nám díky tomuto způsobu zkrátka unikne. Takřka totožný přístup začne ve velmi brzké době razit také Instagram, který doposud veškeré příspěvky řadil podle času.

instagramTento krok obhajuje Instagram na svém blogu tvrzení, že v současné době se k uživatelům nedostane až 70 procent obsahu, což by novinka měla změnit. Upravený algoritmus tak začne sám vyhodnocovat, které příspěvky jsou pro vás důležité a měly by se tím pádem zobrazit na prvních místech. Instagram dále uvádí, že jedním z nejdůležitějších kritérií bude například také jak často danému uživateli lajkujete nebo komentujete fotky.

Kdy přesně bychom měli novinku očekávat však tvůrci populární fotografické sítě neuvádí. Mělo by se ale tak stát brzo, přičemž v následujících měsících se bude algoritmus podle odezvy uživatelů ještě upravovat.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.
Back to top button