Novinky

iMac oslavil dvacetileté výročí. Podívejte se, jak Steve Jobs představil jeho první generaci

Včera tomu bylo přesně 20 let, co Steve Jobs představil první generaci iMacu. Z dnešního pohledu jsou All-In-One počítače běžnou záležitostí, nicméně před dvěma desítkami let šlo o naprosté zjevení. Tehdejší osobní počítače nesly podobu šedé bedny, k nimž se připojovaly další periferie včetně CRT monitorů. Steve Jobs chtěl tento stereotyp rozbít a celému světu ukázat, že osobní počítač může fungovat také jako designový doplněk v interiéru.

Na tehdejší dobu šlo o malý zázrak

Inženýrům se podařilo do plastového těla vměstnat kromě monitoru také CD mechaniku a dvojici reproduktorů. Součástí balení byla nezvykle tvarovaná myš a klávesnice. Uživatel tak dostal naprosto kompletní sestavu, kterou stačilo pouze zapojit do sítě. Když si navíc uvědomíme možnosti dřívějších technologií, inženýři Applu předvedli téměř až nadlidský výkon. Integrovat všechny potřebné součásti počítače do kompaktního balení musela být obrovská výzva.

K dvacetiletému výročí se vyjádřil i Tim Cook, který na svém Twitteru zveřejnil krátké video, kde Steve Jobs představuje první iMac. Nezapomněl také dodat, že iMac navždy změnil způsob, jakým se lidé dívají na osobní počítače.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button