Novinky

IKEA začne už v únoru prodávat chytré rolety s HomeKit podporou

Na internet se dostaly neoficiální, avšak věrohodné informace o chystaném produktu od nákupního domu IKEA. Už za pár týdnů se dočkáme chytrých rolet na okna.

Chytré rolety KADRILJ a FYRTUR by měly být dostupné v několika velikostech a samozřejmě bude přítomna podpora HomeKitu, tj. rolety bude možné pohodlně ovládat přes Siri či iOS aplikaci Domácnost. Stejně tak budou podporovat další chytré asistenty, jako je Alexa nebo Google Assistant. Co se ceny týká, tak ta by měla být v závislosti na velikosti rolety (v nabídce bude 5 velikostí) v rozmezí od 2 500 do 4 000 Kč.

Minimalistické, jak je v IKEA zvykem

Samotné zařízení pak nebude nijak velké, vedle klasické rolety bude jen malý modul, ve kterém bude veškerá elektronika včetně malého motorku. V obchodech by měl být produkt dostupný od začátku února. Je pravděpodobné, že rolety budou k dispozici také na českém a slovenském trhu. 

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close