Novinky

Aqara uvedla chytré stropní svítidlo T1M s atmosférickým prstencem a řadou užitečných funkcí

Společnost Aqara se v posledních měsících skutečně činí a do světa pravidelně vypouští jednu zajímavou SmartHome novinku za druhou. Jejich posledním počinem je stropní svítidlo Celing Light T1M. A jak se na značku Aqara sluší a patří, T1M je chytré osvětlení, které disponuje řadou praktických funkcí. 

Poznávacím rysem Aqara T1M je vcelku rafinovaná kombinace klasického bílého zdroje světla a gradientního kruhu. Jelikož prstenec nabízí výběr z plné RGB palety, skvěle se hodí pro atmosférické nasvícení místností.

Důležité je také zmínit, že svítidlo se hodí do místností od 5 do 20 metrů čtverečních. Instalace je samozřejmě možná i do větších prostor, ovšem v takových případech je nutné počítat s tím, že intenzita světla už nemusí být dostačující. Hlavní zdroj světla zvládá rozsah 2700-6500K, takže si lze nastavit jak studenou bílou pro práci tak i teplé odstíny žluté pro večerní odpočinek.

RGB kruh lze ovládat nezávisle a díky možnosti propojení s chytrou domácností jej lze integrovat do celé řady nejrůznějších scén a automatizací. Díky tomu lze svítidlo  použít například pro vizuální oznámení o změnách stavu v domácnosti. To může v praxi představovat třeba zvýšenou hladinu oxidu uhličitého, spuštění alarmu nebo kruh může zablikat libovolnou barvou v momentech, kdy vám někdo zazvoní u dveří. Možností využití světelného prstence se nabízí opravdu celá řada, takže ve finále bude na každém uživateli, jak se jej rozhodne využít.

Stejně jako ostatní Aqara produkty také T1M podporuje Zigbee, Matter a další přední SmartHome platformy jako je Apple Home, Amazon Alexa a Google Home. Mezi další užitečné vlastnosti patří to, že samotné svítidlo funguje jako opakovač Zigbee signálu, čímž zlepšuje dosah a citlivost celé sítě.

Co se týče dostupnosti, Aqara Celing Light T1M si lze objednat buď prostřednictvím oficiálního webu výrobce, nebo jej lze zakoupit na Amazonu. Pro české zákazníky dává největší smysl zavítat na stránky německého Amazonu, kde T1M vychází na necelých 153 Eur. Pokud však využijete promo kódu LIGHTT1MEU, získáte 10% slevu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button