Aktuality

HomePod Mini nabídne nové funkce. Přinese je chystaná softwarová aktualizace iOS 16.3

Před pár dny Apple představil nový HomePod druhé generace, který mimo jiné dostal senzory pro měření teploty okolního vzduchu a vlhkosti a do budoucna i funkci rozpoznávání zvuku. Jak se ovšem ukázalo, tyto funkce dostane do budoucna i současný HomePod Mini, který je již na trhu několik let.

Server Bloomberg již v době uvedení Homepodu Mini uvedl, že i toto zařízení těmito senzory disponuje, pouze to Apple v oficiálních specifikacích neuvádí. Dle všeho tato spekulace byla pravdivá, jelikož v tuto chvíli je tato informace uvedena na oficiálních stránkách Applu. Nyní se tedy pouze čeká na aktualizaci softwaru, která by tyto funkce zpřístupnila. Je pravděpodobné, že funkce budou spojeny s verzí iOS 16.3, která by na jablečná zařízení měla dorazit během příštího týdne.

Zdroj: Apple

S největší pravděpodobností se tedy měření teploty a vlhkosti u HomePodu mini dočkáme již za pár dní, informace budou dostupné v aplikaci Domácnost. Apple však tvrdí, že je tu ještě jedna funkcionalita, která bude dostupná v obou prodávaných modelech reproduktoru, a to rozpoznávání zvuku. Ta poslouží například pro upozornění na alarm z detektorů kouře nebo oxidu uhelnatého, které vám zašle ihned na váš iPhone. Předpokládá se však, že na tu užitečnou vychytávku si budeme muset počkat minimálně do letošního jara.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button