Novinky

HomePod mini je prodejní trhák. Dodací lhůty v celé Evropě sklouzly do ledna příštího roku

Ještě před půl rokem to vypadalo, že to Apple na poli chytrých reproduktorů zabalil a vše přenechal konkurenci. Opak se však ukázal pravdou a my jsme se nakonec dočkali uvedení nového HomePod mini, který si vzal to nejlepší od svého předchůdce a navrch přidal řadu užitečných funkcí a vylepšení. 

A že nešlo pouze o marketingové řeči dokazují i první reakce recenzentů, kteří v žádném případě nešetří chválou. HomePod mini nabízí navzdory svým kolibřím rozměrům kvalitní zvukový přednes. Navíc ho lze snadno integrovat do chytré domácnosti a jeho prostřednictvím ovládat další spotřebiče či vysílat vzkazy ostatním členům rodiny prostřednictvím funkce Intercom.

Zdroj: Apple

Apple vše ještě více zatraktivnil cenou, která je na jeho poměru nezvykle nízká. Například u našich německých sousedů si můžete HomePod mini pořídit za vskutku lákavých 96,5 Eur (zhruba 2 500 Kč).

Zájem ze strany uživatelů je proto obrovský, což se bohužel odrazilo na dostupnosti. Apple prakticky nestíhá uspokojit globální poptávku. Doba dodání po celé Evropě se pohybuje v řádu několika týdnů. Například německý Apple Store hlásí doručení za 7-8 týdnů. Stejná situace panuje také ve Velké Británii, Francii a Španělsku, kde Apple také avizuje dodání v lednu příštího roku.

Podobné čekací lhůty vykazuje také celý asijsko-pacifický region a Kanada. Výjimku tvoří pouze Indie a domovské Spojené státy, kde mohou zákazníci počítat s doručením do Vánoc.

Zdroj: Apple

Z HomePod mini se tak rázem stalo krajně nedostatkové zboží, po kterém touží lidé z celého světa. Sázka na lákavou cenu doplněnou o pokročilé funkce spojené s hlasovou asistentkou Siri se Applu evidentně vyplatila. Zároveň se ukazuje, že poptávka značně přesáhla původní očekávání a výrobní linky tak nestíhají vyrábět HomePod mini v dostatečném množství.

Pokud jste tedy plánovali pořídit HomePod mini jako vánoční dárek, budete pravděpodobně zklamaní a dočkáte se až na začátku příštího roku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button