Novinky

Hlasovou asistentku Siri na iPhonu 8 půjde aktivovat zamykacím tlačítkem

Díky bezpočtu úniků toho víme o chystaném iPhonu 8 tolik, až přestáváme doufat, že nás Apple má ještě čím překvapit. Připravovaná novinka naváže na letošní trend a nadobro se zbaví fyzického tlačítka na čelní straně. Ikonický Home Button ustoupí ve prospěch zcela novému stylu ovládání, které si vypůjčí pár principů z iPadu. Značnou část uživatelů to ovšem dovedlo k otázce, jak se inženýři vypořádají s aktivováním hlasové asistentky Siri, kterou lze na současných iPhonech probudit dlouhým podržením domovského tlačítka. Na to nedávno odpověděl vývojář Guilherme Rambo, který ve zdrojových kódech chytrého reproduktoru HomePod nalezl odkaz na nové gesto spočívající v držení vypínacího tlačítka.

Zamykací klávesa iPhonu tak dostane další funkcionalitu, což může být minimálně pro nové uživatele matoucí. Seznam funkcí již nyní zahrnuje zamknutí iPhonu, úplné vypnutí zařízení či SOS režim, který se objevil v beta verzi iOS 11. Lze proto očekávat, že Apple bude upřednostňovat aktivaci Siri za pomoci hlasového příkazu „Hey Siri“.

Recenze iPad Pro 10,5 palců: nový král mezi tablety

Redakci webu Bloomberg se podařilo v této souvislosti dostat k informaci, podle níž má iPhone 8 nabídnout softwarový panel, který bude reprodukovat některé z hlavních interakcí, jenž jsou aktuálně přiřazeny domovskému tlačítku. S nejvyšší pravděpodobností půjde o upravenou formu docku, který mohou již nyní využívat majitelé iPadu Pro s beta verzi iOS 11.

Recenze iPad Pro 10,5 palců: nový král mezi tablety

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button