Novinky

Hlasové ovládání bez displeje nedává smysl, říká Phil Schiller

Je ráno 22. února roku 2222. Mezitím co se probouzíte do nového dne, světla pomalu osvětlují vaši ložnici, rolety se stahují a robot hlásí připravenou snídani. Hlasová asistentka vám příjemným tónem sděluje aktuální počasí, dopravní komplikace v nejbližším okolí nebo další úspěšnou kolonizaci Marsu. Ve sci-fi žánru jde o naprostou samozřejmost. Vypadá to však, že o samozřejmost půjde v následujících letech i za okny našich domovů. Alespoň co se týká hlasových asistentů.

Apple-Siri-device-mockup-iFunnyVlogger-500x282

O celé problematice se rozpovídal výkonný ředitel celosvětového marketingu společnosti Apple, Phil Schiller. Jak je u něj zvykem, neuváděl žádné konkrétní informace a hovořil spíše v obecné rovině: „Existuje mnoho situací, kdy se nemusíme dívat na displej a Siri stačí vyzvat jen hlasem. Například když chcete změnit písničku při řízení auta nebo rozsvítit světla v místnosti. Pak jsou ale chvíle, kdy obrazovku opravdu oceníte. Co je lepší, jen poslouchat, jak se dostanu z místa A do místa B nebo se spolu s hlasovým doprovodem podívat na mapu? Stejně tak pokud sdílíme fotky či videa na sociálních sítích, jen těžko si umím představit, že nevidím, co sdílím. Myšlenka zařízení bez obrazovky není špatná, ale nehodí se pro všechny druhy situací.“

amazon-echo-show1

To víceméně potvrzuje i Amazon, který nedávno představil novou verzi Echo Show. V té s vámi bude komunikovat hlasová asistentka Alexa a americká společnost věří, že je to ta správná cesta, jak přiblížit budoucnost z filmů do našich domovů. I okolo Applu kolují zvěsti o novém zařízení s využitím Siri. Představeno by mohlo být už v červnu na WWDC nebo na podzim spolu s novými iPhony.

Zdroj

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button