Novinky

Historie se opakuje, nový HomePod 2. generace může stále ničit dřevěný nábytek

Přicházející recenze od majitelů nového HomePod 2 přináší zajímavé zjištění. Určitě si všichni vybavíme “kauzu” ohledně tehdy nového HomePodu, kdy samotný reproduktor zanechával kulatou skvrnu převážně na dřevěném nábytku, který byl opatřen lakem či podobnou povrchovou úpravou. Bylo to dáno silikonovým podstavcem, který tuto skvrnu mohl na takto ošetřených površích zanechat, a to vlivem chemické reakce mezi těmito materiály.

foto: mkbhd

Historie se bohužel opakuje, a tak se s tímto problémem opět setkáváme i u nedávno vydaného HomePodu. Na tuto problematiku se tak podrobně podíval i známý YouTuber MKBHD, který se rozhodl nový HomePod podrobit testu společně s jeho předchůdcem. Jak se můžete podívat na výsledek níže, tak lze zcela jasně poznat, že nový HomePod alespoň nezanechává tak znatelnou skvrnu, jako jeho předchůdce. Pravděpodobně je to dáno tím, že Apple vylepšil podstavec u nové generace HomePodu, díky čemuž nezanechává tak výrazný otisk na nábytku. K tomu ještě MKBHD dodává, že tato změna má i za následek to, že nyní je potřeba delší časový horizont, aby reproduktor tento otisk po sobě zanechal.

foto: mkbhd

Alespoň má vyměnitelný napájecí kabel

Teď se ale naladíme na pozitivnější notu. Nový HomePod 2 konečně přináší vytoužené vylepšení, a to uživatelsky vyměnitelný napájecí kabel. Nejeden majitel původního reproduktoru si musel lámat hlavu s tím, jak kabel opravit třeba v případě, kdy jej poškodil domácí mazlíček.

foto: theverge

Tomu je teď naštěstí konec. Kromě opleteného kabelu, který s HomePodem dostanete, nyní můžete v případě potřeby použít i svůj vlastní, a to jakýkoliv 2-pinový kabel bez ochranného kolíku, jaký najdete například u vašeho rádia.

Adam Peprník

Aktuálně studentem stavební školy, ve volném čase ale nadšenec moderních technologií, audio techniky a gadgetů pro zpříjemnění denního života. K tomu všemu fanoušek a vášnivý sběratel Apple zařízení a zakladatel projektu Adam’s Made. Volný čas rád věnuje svým koníčkům, přátelům rodině a akčním dobrodružstvím.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button