Novinky

Headset Vision Pro ještě není připraven k uvedení na trh. Do prodeje se dostane později, než se očekávalo

Když Apple na WWDC představil headset Apple Vision Pro, jednalo se bezpochyby o skutečně velkou věc. Úplně nové zařízení s kompletně jiným způsobem ovládání a novým operačním systémem, které má posunout produktivitu a trávení volného času na úplně jinou úroveň. Mělo to však jeden háček, jenž se týkal dostupnosti. Vision Pro má totiž dle oficiálních informací přijít na trh až začátkem příštího roku. Informované zdroje dříve spekulovaly, že k zahájení prodeje dojde již v lednu, nyní však poslední spekulace hovoří jinak.

Dle Marka Gurmana z agentury Bloomberg má být Apple Vision Pro uveden na trh někdy kolem března příštího roku. Ke zpoždění došlo údajně kvůli přípravě distribučních plánů a finálnímu testování. Na přelomu zimy a jara se tedy očekává, že Apple uspořádá další keynote, která bude zaměřená přímo na toto zařízení, kde budou předvedeny další funkce a možnosti, kterými bude Vision Pro disponovat.

foto: 9to5mac

Pro náš trh je zde však ještě jeden zádrhel. Na začátku příštího roku totiž dojde k uvolnění Apple Vision Pro pouze pro americký trh s tím, že k dostání v ostatních zemích bude až později v průběhu roku. To pro nás znamená minimálně několik měsíců navíc, než se k nám Vision Pro oficiálně dostane.

Jelikož však toto zařízení není určeno pro běžné uživatele, tak ani v Americe se neočekávají masivní prodeje a ke koupi bude Apple Vision Pro pouze na oficiálním Apple Online Storu či v kamenných Apple obchodech. Pro prodejce třetích stran tedy minimálně ze začátku nebude Vision Pro dostupný, jelikož Apple si chce údajně pečlivě kontrolovat zavádění tohoto úplně nového produktu na trh.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button