Recenze

Recenze sluchátek Happy Plugs Air 1 plus: důstojná alternativa k AirPods

Letos na podzim tomu budou už čtyři roky, co se Apple odvážil k dosud nevídanému kroku. Tehdejší horká novinka iPhone 7 totiž neměla klasický audio konektor. „Jak teď jako budeme poslouchat hudbu?“ , naříkali mnozí. Pravdou ale je, že Apple měl už tehdy jasný plán. A podivná redukce, která se od té doby začala objevovat v krabičkách s novými iPhony to nebyla. Apple totiž vsadil na to, že budoucnost drátům nepatří. Také proto se přibližně ve stejné době na trhu objevila první generace sluchátek AirPods.

Nejrůznější výrobci tak začali téměř okamžitě chrlit na trh více či méně podařené kopie. Musíme podoktnou, že mnohem častěji to byl ten druhý případ. Dnes je ale situace jiná. Na trhu vznikla zcela nová kategorie sluchátek, kterým se říká true wireless. Špunty či pecky do uší totiž nejsou k sobě navzájem připojeny žádným kabelem. Vlastní sluchátka spadající do této kategorie má dnes Samsung i Xiaomi, tedy dva hlavní konkurenti iPhonu. V dnešní recenzi se ovšem podíváme na produkt jiné společnosti. Ta si říká Happy Plugs a vyrábí sluchátka, která by mohla být skvělou, a hlavně levnější alternativou k AirPods. My jsme měli tu čest otestovat sluchátka Happy Plugs Air 1 Plus.

Design a balení

Už při prvním pohledu na balení sluchátek je zřejmé, že si společnost Happy Plugs dala skutečně záležet na tom, aby sluchátka budila exkluzivní dojem. Zabalena jsou totiž v průhledném plastu. Kromě samotných sluchátek se v balení samozřejmě nachází také nezbytný návod a nabíjecí kabel. Potěší, že kabel má na konci konektor USB-C.  Dále v krabici najdeme také silikonové návleky na sluchátka pro případ, že by plastové tělo nedrželo dostatečně pevně v uchu. Ideální jsou například při sportu.

Zdroj: CeskyMac (autor fotografie: Michal Benatzky)

Pojďme ale k tou hlavnímu: sluchátka jsou po designové stránce velmi vydařená. Zde se sluší podotknout, že jejich design úplně originální není. Inspiraci v AirPods prostě nezapřou. To však nemusí znamenat nic špatného. Po otevření úhledného pouzdra, který je vyroben z velmi příjemného materiálu, na nás vykoukne dvojice sluchátek. Happy Plugs vyrábí svá sluchátka v množství barev, ze které si jistě vybere každý. My jsme měli k dispozici na test barevnou variantu v nádechem zlaté. Ta je poměrně líbivá, ale popravdě by asi více slušela nějaké slečně. Pouzdro v našem případě doplňovala zlatá linka. Stejně tak jsou zlaté i konce sluchátek. Výrobek jako celek prostě působí velmi kvalitním dojmem.

Happy Plugs vs. AirPods

Pokud používáte i AirPods, pouzdro Happy Plug vám možní překvapí svou velikostí. Ve srovnání s konkurentem od Applu je totiž o něco větší. To ovšem znamená také větší baterii, o to si ale povíme později. Happy Plugs prodává svá sluchátka Air 1 Plus ve svou variantách. In-ear a Earbud. Pro zjednodušení můžeme říci, že In-ear jsou podobné AirPods Pro a Earbuds klasickým AirPodům. My jsme měli k dispozici na test druhou zmíněnou variantu. Samotné pecky sluchátek jsou o něco větší než v případě Applu. Obecně ale můžeme říci, že pokud vám v uších sluchátka od Applu sedí, tato budou také.

Zdroj: CeskyMac (autor fotografie: Michal Benatzky)

Do poudza sluchátka díky magnetu snadno zapadnou. Přes drobné konektory se zde sluchátka také dobíjejí. Pouzdro je také doplněno o sérii čtyřech LED kontrolek, Ty indikují stav baterie v pouzdře. Funguje to tedy velmi podobně, jak je běžné u power bank.

Připojení a používání

Při prvním nasazení je sluchátka samozřejmě potřeba spárovat s telefonem, tabletem nebo s počítačem. Při každém dalším vytažení z pouzdra se pak sluchátka sama aktivují a připojí. Proces je tak velmi pohodlný. Bez zdlouhavého párování. Sluchátka bez drátů znamenají také absenci prostoru pro základní ovládání sluchátek. Happy Plugs se proto ovládá gesty. Těch existuje skutečně hodně, konkrétně 14. Běžný uživatel bude ale nejčastěji používat funkci poklepání na pravé tlačítko. To přeruší aktuální přehrávání. Dvojklik pak přepne skladbu. Na levém sluchátku pak uživatel může regulovat hlasitost. Skrze gesta je možné i aktivovat Siri, případně Google Assistant.

Na papíře to zní moc hezky, jak ale ovládání gesty funguje v reálném světě? Zcela upřímně to stoprocentní není. Ani po několika dnech používání jsem si v gestech nebyl jistý. Je totiž docela těžké odhadnout, kde se nachází a pravá plocha pro poklepání. Pauznout hudbu se mi tak mnohdy podařilo až na několikátý pokus. V podstatě je to ale drobnost. Nakonec se se sluchátky dokáže dohodnout každý. A jejich používání je stále velmi pohodlné.

Zdroj: CeskyMac (autor fotografie: Michal Benatzky)

Pohodlná je také výdrž. Je tak vysoká, že nabíjecí kabel budete zapojovat skutečně jen svátečně. Během několika týdnů poměrně intenzivního používání se mi sluchátka stále nepodařilo zcela vybít. Podle LED kontrolek na pouzdře jsou stále nabité na 25 procent nebo méně. Výrobce udává, že sluchátka vydrží bez nabíjení až 40 hodin, tedy samozřejmě pokud se mezitím dobíjí z pouzdra. Výdrž jednotlivých sluchátek se pak počítá na hodiny. V podstatě se dá říct, že v naprosté většině případů je zcela vybít nestihnete. Dříve je sami vrátíte do krabičky, kde se dobíjí. To probíhá velmi rychle. Po krátké chvíli už jsou tak sluchátka připravena pro dalších několik hodin používání.

 Zvuk

Konečně jsme se dostali k tomu nejdůležitějšímu. Tím je u sluchátek samozřejmě zvuk. Mohli bychom jej nazvat největší slabinou sluchátek. Je slušný, ale AirPods přece jen hrají o něco lépe. Přesto stále platí, že hrají slušně. V této cenové relaci bychom snad ale mohli očekávat o malinko lepší výsledek. Pro méně náročné uživatele je však výkon sluchátek po zvukové stránce naprosto dostačující. Pokud bych měl jmenovat největší nedostatek, tak jsou to basy, které bych si představoval alespoň o chlup hutnější.

Zdroj: CeskyMac (autor fotografie: Michal Benatzky)

Pro pořádek..

Sympatická švédská značka Happy Plugs aktuálně prodává také řadu dalších sluchátek. Všechna patří do kategorie true wireless a jsou mezi nimi určité rozdíly.  Už jsme psali, že sluchátka Air 1 Plus existují ve dvou verzích. Při rozhodování, který produkt zvolit, bude nejspíše hrát největší roli preferovaný tvar pecky. Happy Plugs prodává také Air 1 Go. Jejich pouzdro je menší, což je praktičtější. Přináší to ale kompromis pro výdrž baterie. Sluchátka totiž vydrží pouze 11 hodin. Stojí ale poloviční částku.

Zdroj: CeskyMac (autor fotografie: Michal Benatzky)

Verdikt

Co tedy říci závěrem? Happy Plugs Air 1 Plus jsou po stránce designu velmi vydařená. V podstatě se jedná o slušivý módní doplněk. Jejich ovládání je velmi pohodlné a intuitivní, až na občasné drobné neshody s ovládání gesty. Jejich zákazníkem bude pravděpodobně člověk, který si nepotrpí na skvělém audiu, touží po true wireless sluchátkách, ale zároveň klasické AirPods jsou pro něj příliš drahá. Happy Plugs Air 1 Plus se totiž prodávají za cenu okolo 2600 korun. Své místo na trhu tak určitě mají.

Happy Plugs Air 1 Plus

7.8

Zpracování

9.0/10

Design

8.0/10

Uživatelský zážitek

7.5/10

Cena

7.5/10

Zvuk

7.0/10

Plusy

  • Design
  • Provedení
  • Připojení
  • Ovládání gesty
  • Výdrž

Mínusy

  • Slabší zvuk
  • Méně citlivé ovládání

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Vyzkoušela jsem docela hodně true wireless sluchátek od levných čínských šmejdů až po Samsung a Sony a jediné co můžu říct je, že lepší než AirPods jsou pouze AirPods Pro a těch sedmi tisíc za ně ani trochu nelituju. Fungují dokonale, mají skvělý zvuk, ANC funguje stejně jako režim propustnosti perfektně. Akorát mi chvíli trvalo si zvyknout, že už nereagují na poklep, ale mají v nožičce tlačítko.
    Je nesmysl kupovat kopii když existuje originál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button