Novinky

Hackeři pomocí Find My iPhone požadují výkupné za odemčení počítače

V posledních dnech hlásilo několik uživatelů počítačů Mac výskyt zákeřného ransonwaru, který se projevuje uzamčením počítače na dálku. Hackeři se do počítačů nabourali přes iCloud.  Zde už stačilo jen přes aplikaci Find My iPhone uzamknout zařízení. Po zaplacení výkupného hackeři slibovali opětovné odemknutí počítače.

Ačkoliv Apple v aplikace Find My iPhone nabízí bezpečnější dvou faktorové zabezpečení, spousta uživatelů si tuto citlivou aplikaci dostatečně nechrání. Výkupné za opětovné odemčení počítače bylo 0,01 bitcionu, což odpovídá 50 americkým dolarům. Počítačoví piráti často volí platbu prostřednictvím bitcoinu, který je na rozdíl od klasické platby anonymnější. Přístupy k účtům na iCloudu byly pravděpodobně získány přes internet. Nejspíš ale nešlo o únik přímo ze serverů Applu. Postiženým uživatelům doporučuje Apple kontaktovat podporu společnosti, která pomůže zamčené zařízení opět odemknout.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button