Novinky

Hackeři měli přístup k iOS 14 od února. Na jaké novinky se tedy můžeme těšit?

Je běžné, že v průběhu roku se objevují zprávy o dílčích částech chystaných verzí operačních systému od Applu. Je ovšem zcela neobvyklé, aby uniklo celé sestavení několik měsíců před jeho oficiálním uvedením. A právě tento scénář se podle webu Vice odehrál v případě chystané aktualizace iOS 14.

K ulovení kompletního kódu údajně došlo již v únoru letošního roku, což je pravděpodobně nejranější únik v historii Applu. Nefinální sestavení tak dalo nahlédnout na připravované novinky, kterých letos bude opravdu požehnaně. Kromě nové fitness aplikace se dočkáme aktualizace iMessage a přepracovaného rozhraní domovské obrazovky, kam se mají nastěhovat widgety. V iOS 14 se také podařilo odhalit API PencilKit, což zpřístupní možnost používání Apple Pencil na displeji iPhonu. Počítat také můžeme s inovovanou Klíčenkou pro správu hesel a možnost testovat aplikace třetích stran po naskenování QR kódů.

Zdroj: Unsplash

S ohledem na skutečnost, že se konkrétní sestavení iOS 14 uniklo již před třemi měsíci, je nutné počítat s tím, že ne všechny novinky se dostanou do finální verze. Stejně jako v předchozích letech i tentokrát se debutu dočkáme na vývojářské konferenci WWDC 2020, která začíná 22. června. Probíhá bude kompletně jako online akce a kromě iOS 14 se vývojáři dostanou k novým verzím systémů iPadOS, macOS, tvOS a watchOS.

V případě iOS se obvykle objevuje ještě další verze v září, kdy Apple představuje nové iPhony. Stejně tomu bude pravděpodobně i letos, kdy se očekává odhalení modelové řady iPhony 12.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close