Novinky

GoPro představilo zbrusu novou kameru Hero 6 Black

Když se řekne akční kamera, většině se vybaví společnost GoPro. Její produkty se staly synonymem pro kamery, které se nebojí vody a hrubého zacházení. V posledních letech však začala vystrkovat růžky konkurence z řad čínských výrobců, kteří nabízí srovnatelnou kvalitu za nesrovnatelně nižší ceny. Aby si GoPro udrželo svou pozici, představilo zbrusu nový model Hero 6 Black, který se chlubí celou řadou nových funkcí. Středobodem se stal přepracovaný snímač s podporou nahrávání v rozlišení 4K při 60 snímcích za vteřinu. Pro efektní zpomalené záběry lze využít režimu, kdy kamera zvládne 240 fps ve Full HD. Snímky lze pořizovat v maximálním rozlišení 12 Mpx s podporou HDR a možností ukládání do formátu RAW. Design těží z předchozí generace, stále se tedy jedná o kompaktní kvádřík, který chrání pogumovaný povrch. Výrobce se též pochlubil vylepšenými mikrofony, které se umí lépe poprat s nežádoucími ruchy.

Zpracování obrazových dat dostal na starosti čip GP1, který pochází z dílen společnosti Socionext. GoPro Hero 6 lze ovládat prostřednictvím hardwarového tlačítka, mobilního telefonu, dotykového displeje na zadní straně či hlasových pokynů – samozřejmě v angličtině. Bezdrátovou konektivitu zajišťuje WiFi modul, s jehož pomocí lze kamerku spárovat s telefonem či tabletem.

Příjemnou vlastností je voděodolná konstrukce, která odolá ponoření pod vodní hladinu do hloubky 10 metrů. Co už tak potěšující není, je cena, která bude v našich končinách startovat na 15 tisících. Ačkoli GoPro Hero 6 Black nabízí propracovanou stabilizaci a bezesporu kvalitní záznam, na globálním trhu to nebude mít jednoduché. S ohledem na skutečnost, že jde o jednoúčelové zařízení, většina uživatelů raději sáhne po levnějších alternativách. Je tedy otázkou, zda uvedení prémiového modelu bylo tím správným krokem či další neuvážeností, která povede k propadu značky.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button