Novinky

GoPro přetáhlo důležitého designéra Applu, který se podílel na vývoji iPhonu a klávesnice pro iPad Pro

GoPro dělá bezesporu jedny z nejlepších akčních kamer. Vlivem čínské konkurence však v posledních letech začala ztrácet své výsadní postavení, což mělo pochopitelně dopad na vývoj akcií, jejichž hodnota začala strmě klesat. V podobných situacích se jeví ideálním řešením způsobit na trhu revoluci a vytvořit nové standardy vytvářející dostatečný náskok před konkurencí. K naplnění těchto cílů si vedení GoPro vybralo Dannyho Costera, který od roku 1999 tvořil designérské jádro společnosti Apple, kde se mimo jiné podílel na vývoji iPhonu 4, ikonickém iMacu G3 či hardwarové klávesnici pro iPad Pro.

16521-13427-iMac-Bondi-Blue-1998-lDnes již ikonický iMac G3 je dílem Dannyho Costera, který se podílel na vývoji. Jeho podpis bychom dále nalezli pod slušnou řádkou patentů společnosti Apple.

Danny Coster bude ve společnosti GoPro zastávat pozici hlavního designéra. Tím pochopitelně získá dostatek pravomocí a zřejmě i dostatečně volnou ruku při designování nových produktů. Segment s outdoorovými kamerami za poslední roky prošel relativně divokým vývojem. Každá větší továrna v Číně s přístupem k dodávkám CCD/CMOS snímačů nabízí vlastní kopii modelu GoPro Hero. Přestože kvalita záznamu je často horší než u originálu, drtivá část uživatelů to nepovažuje za důvod, proč připlácet několik tisíc navíc.

Co se týče vlivu na budoucí produkty s logem GoPro, Danny Coster se jistě podepíše na designu chystaného dronu a další generace legendární kamery. Otázkou však zůstává, co jeho odchod z Applu způsobí s ostatními členy týmu. Jony Ive se několikrát nechal slyšet, že v Cupertinu kladou vysoký důraz na týmovou soudržnost. V konečném součtu jde o druhý odchod jednoho z hlavních designéru ve velmi krátké době.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button