Novinky

GoPro to vzalo od podlahy: Kromě nových kamer představilo kvadrokoptéru Karma

Společnost GoPro představila další akční kamerku, která má nastolit nové standardy a zároveň zastavit upadající prodeje. Trh s outdoorovými kamerami se v posledních letech zaplavil převážně čínskými kopiemi, které nabízely téměř totožnou výbavu jako GoPro za zlomek ceny. Pro amerického výrobce to znamenalo přijít s novým modelem, kterým si vytvoří dostatečný náskok a upevní pozici lídra.

black-650x205

GoPro Hero 5 Black

Výsledkem je model GoPro Hero 5 Black s inovovaným designem a dotykovým displejem. Hlavní změnou je konstrukce, která je nyní voděodolná do hloubky 10 metrů. S tím bohužel souvisí znemožnění uživatelské výměny akumulátoru. Pouzdro tedy poslouží pouze jako ochrana před mechanickým poškozením v drsnějších podmínkách. Displej na zadní straně nabídne úhlopříčku 2“ a dotykové ovládání – na těle kamery se nachází pouze jediné tlačítko. Další významnou novinkou je hlasové ovládání, které má zjednodušit základní ovládání (podpora češtiny samozřejmě chybí).

compare-lockup2-650x211

A teď k tomu nejpodstatnějšímu. GoPro Hero 5 Black zvládne natáčet v maximálním rozlišení 4K při 30 fps, respektive Full HD (120 fps) a HD (240 fps). Příjemnou zprávou je fakt, že s kamerkou lze pořizovat 12Mpx fotografie a ukládat je do formátu RAW. Nabíjení 1220 mAh akumulátoru probíhá prostřednictvím portu USB-C, na těle pak nalezneme ještě konektor microHDMI pro připojení k televizoru. Oficiální materiály hovoří o stabilizaci obrazu, nicméně v tuto chvíli není zcela zřejmé, zda je řešena optickou či softwarovou formou.

Zbylou výbavu tvoří trojice mikrofonů, slot na microSD karty, GPS, Bluetooth a WiFi. Poslední zmiňované využijete pro automatickou synchronizaci s cloudovým úložištěm GoPro Plus. Cloud slouží jako odkládací místo pro pořízený obsah rychlou editaci videa. Uživatelé dostanou za měsíční poplatek 5 dolarů (zhruba 150 Kč) kapacitu pro 35 hodin Full HD videa. Cena za základní balení je nastavena 11 500 Kč, v obchodech se objeví od 2. října.

whatsincluded_hero5black2-650x513

GoPro Hero 5 Session

Rodina GoPro kamer se rozšířila také o kompaktnější model s přídomkem Hero 5 Session s 10Mpx snímačem a schopností záznamu v rozlišení 4K (30 fps) a Full HD (90 fps). Ani zde nechybí optická stabilizace, voděodolná konstrukce, hlasové ovládání a rozhraní USB-C. Kapacita akumulátoru činí rovných 1000 mAh. Jestli si na GoPro Hero 5 Session brousíte zuby, budete si muset připravit 9 000 Kč.

sess

GoPro Karma

Poslední novinkou je zbrusu nová kvadrokoptéra GoPro Karma. Výrobce v propagačních materiálech vyzdvihuje promyšlenou konstrukci, díky níž lze dron složit téměř do jakéhokoli batohu. K tomu dopomáhá skládací systém vrtulí a podvozku. K ovládání slouží standardně dodávaný ovladač s vestavěnou obrazovkou.

karma-drone-main-650x273

V případě potřeby lze ovládání situovat mezi dvě osoby s mobilní aplikací Passenger sloužící pro polohování kamery. GoPro Karma disponuje tříosým stabilizátorem, jenž lze demonotovat a použít jako grip pro kameru. Dosah kvadrokoptéry je jeden kilometr a ve vzduchu se udrží přibližně 20 minut. K natáčení a fotografování lze použít jak nové GoPro Hero 5 Black a Hero 5 Session, tak i starší GoPro Hero 4.

GoPro Karma se objeví na pultech obchodů od 23. října za cenu 869 Eur (přibližně 24 000 Kč). Do budoucna bude zajímavé sledovat, jak si Karma povede v přímém porovnání s konkurencí od DJI, která je považována za etalon této třídy.

take_your_friends_for_a_ride-650x419

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button