Novinky

Google přidal do galerie Earth View tisíce satelitních fotek. U řady z nich se člověku doslova tají dech

Google přidal na web Earth View více než 1000 nových obrázků, což je zatím největší aktualizace celé kolekce, která čerpá ze satelitního snímkování pro aplikaci Google Earth. Sbírka fotografií pořízených z vesmíru tak nyní zahrnuje 2 500 pohledů na nejrůznější kouty naší planety.

Web Earth View shromažďuje ty nejzajímavější a nejpřitažlivější obrázky z aplikace Google Earth. Než se snímky dostanou do galerie, autoři je nejprve upraví a oříznou na potřebnou velikost s rozlišením 1800 x 1200 pixelů.

Galerie Earth View je vedlejší větví projektu Google Earth, který využívá satelitní a letecké fotografie k reprezentaci krajiny a nejrůznějších scén z úhlů pohledu, který si mohou většinou užít pouze astronauti na oběžné dráze. Další zajímavou novinkou je interaktivní mapa, v níž si můžete filtrovat snímky podle barevné palety.

Google koncem minulého roku uvedl, že jeho služby Street View a Earth pokrývají 98 % míst po celém světě, kde žijí lidé. To zahrnuje několik desítek milionů snímků, z nichž je složený celý globus v aplikaci Google Earth.

Galerie Earth View byla spuštěna před deseti lety, přičemž zde publikované fotografie Google již několikrát použil jako zdroj pro originální tapety. Ty se například objevují na referenčních smartphonech z řady Pixel či laptopů Chromebook.

Produktový manažer Google Earth, Gopal Shah v blogovém příspěvku uvedl, že ačkoli je Earth View drobný projekt, může v lidech vyvolat větší starost o tak trochu podivnou a zároveň kaleidoskopicky krásnou planetu, která je naším domovem.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close