Novinky

Google může Applu pouze závidět. iOS 11 běží na 76 % všech aktivních zařízeních

Apple neustoupil ze svých zvyků a tradičně zveřejnil údaje o penetraci operačního systému iOS na aktivních zařízeních. Popravdě se není ani čemu divit, jelikož podobnými čísly by se chtěl pochlubit naprosto každý. Aktuální verze operačního systému iOS 11 běží na 76 % všech aktivních zařízení. Konkrétně jde o všechny iPhony a iPady, které se pravidelně přihlašují do App Store. Předchozí verzi iOS 10 má nainstalováno 19 procent uživatelů. Na ještě starších verzích iOS běží pouze 5 % iPhonů a iPadů.

Podíl iOS 11 se sice stále zvyšuje, nicméně u iOS 10 byla pozorována daleko výraznější dynamika přechodu. Svůj podíl na tom jistě mají medializované problémy, které si braly na paškál nejrůznější chyby a vývojářské nedodělky. Příkladem za všechny je propíraná kauza o záměrném zpomalování iPhonů (článek zde).

Google může pouze závidět

Na druhou stranu se také sluší zmínit, jak si stojí operační systém Android. Konkurenční platforma Googlu je zasažena silnou fragmentací, což se logicky podepisuje na podílu nejnovější verze systému. Aktuální Android 8 Oreo běží pouze na 4,6 procentech. Při pohledu do grafu lze vypozorovat, že majoritní podíl drží starší verze (Lollipop, Marshmallow a Nougat), které si svou premiéru odbyly v letech 2014 až 2016.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button