Novinky

Google Home: Osobní asistent pro chytrou domácnost

Včera proběhla konference Google I/O, na které bylo odhaleno hned několik novinek včetně velice zajímavého zařízení s názvem Google Home. Tento na první pohled nenápadný válec má sloužit jako osobní asistent a centrum pro ovládání chytré domácnosti. Jako první se zastavíme u konstrukce, která působí elegantním a čistým dojmem. Kromě série diod na horní části je Google Home vybaven reproduktorem sloužící pro reprodukci hudby a také jako hlasový výstup.

googlehome

Ovládání probíhá výhradně za pomoci hlasových příkazů a kromě obligátních dotazů čerpajících data z vyhledávače se uživatelé mohou těšit na relativně pokročilé funkce spojené s chytrou domácností. Google Home je totiž dalším dílkem do rozrůstající se platformy internetu věcí. Asistent dokáže komunikovat s ostatními spotřebiči a na základě povelů uživatele umožní jejich ovládání. Míra využití však bude přímo uměrná počtu chytrých spotřebičů a dalšího příslušenství v domácnosti. V ideálním případě půjde s Google Home ovládat například osvětlení, termostat či audiovizuální techniku.

Google v prezentačním videu ukazoval, jak chytrý váleček zvládne upravit rezervaci v oblíbené restauraci, nicméně podobné vychytávky budou s nejvyšší pravděpodobností omezeny pouze na americký trh. V našich podmínkách lze počítat maximálně s diktováním textových zpráv a vytvářením nových události v kalendáři.

google_home_2

Přestože Google Home může působit jako hotový produkt, na konferenci nezazněla jediná zmínka o dostupnosti a ceně. Důvodem je zřejmě slabé portfolio partnerů, které ovlivní případný úspěch či propad v zapomnění.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button