Novinky

Samsung pozastavil výrobu Galaxy Note 7, už nechce další vybuchující smartphony

Samsung Galaxy Note 7 se díky problémům s baterií stal asi největším průšvihem, který mobilní divize jihokorejského gigantu pamatuje. Úplně v pořádku nejsou dokonce ani přístroje, které už byly jednou vyměněny. Některé aerolinky dokonce majitelům Galaxy Note 7 zakazují vstup na paluby svých letadel. Pověst smartphonu, který se měl stát vlajkovou lodí společnosti, je nadobro pošpiněna. Nyní jihokorejská média dokonce spekulují o tom, že Samsung pozastavil výrobu problémového modelu.

explodedgalaxynote7-800x533

Pozastavení výroby následovalo potom, co opravené či vyměněné modely začaly trpět enormním přehříváním a bleskovým vybíjením akumulátoru. Minimálně jeden vyměněný Galaxy Note 7 dokonce explodoval. Samsung proto vydal prohlášení, ve kterém prozradil, že “upravil produkci a objemy dodávek”. Samsungu už také ubývají místa, kde si lidé mohou Galaxy Note 7 pořídit. Úplně jej přestali nabízet také někteří američtí operátoři.

“Dočasná úprava objemu produkce” jak Samsung změny ve své továrně komentuje bude tedy sloužit ke konečnému odstranění problémů, které by se po obnovení výroby měly přestat vyskytovat. Akcie Samsungu na tyto zprávy reagovaly poklesem na burze v Soulu o 3,5 procenta.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button