Novinky

Funkce adaptivního svícení pro HomeKit se blíží. V Německu ji už testují první uživatelé

Na WWDC 2020 společnost Apple představila novou funkci, která překvapila mnoho lidí. Jedná se o vylepšení chytrých světel v rámci Apple HomeKit. Většina uživatelů jablečných zařízení určitě zná aplikaci Domácnost, se kterou můžete ovládat příslušenství do chytré domácnosti od více než 50 světových společností. Na poslední keynote kalifornský gigant představil zajímavou funkci. Nově si chytrá světla budete moct nastavit tak, aby se barevně přizpůsobovala denní době.

Zdroj: Macrumors

Na vašich jablečných zařízeních si můžete nastavit funkci zvanou Night Shift. Funkce adaptivního svícení bude fungovat podobně, akorát s jedním rozdílem. Night Shift vám v daný čas zapne nebo vypne zbarvení do žluta, ale funkce adaptivního svícení mění barvu pravidelně. Když se ráno probudíte, světla budou do oranžova. Během dne se budou průběžně měnit do bílé. A k večeru se světla znovu vrátí na příjemnou oranžovou až žlutou. Této funkčnosti jste už do teď mohli dosáhnout pomocí vytvoření komplexních automatizací v aplikaci Zkratky, aktivování funkce v HomeKit bude naštěstí vyžadovat jen jedno kliknutí prstu.

Zdroj: Macrumors

Funkce adaptivního osvětlení se neobjevila v žádných beta verzích operačního systému iOS 14 a to z toho důvodu, že Apple dává čas společnostem prodávající chytré žárovky, integrovat tuto funkci přímo do svých produktů.

Zdroj: Macrumors

Funkci začali testovat první lidé v Německu, ale přesné datum, kdy bychom se této funkce mohli dočkat, zatím není od Applu zveřejněné. Funkce adaptivního osvětlení bude fungovat jen s žárovkami, do kterých sám výrobce přidá podporu. Můžeme s jistotou počítat, že se podpory dočkají například chytré žárovky Philips Hue.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button