Novinky

“Funguje to!” Musk poprvé tweetoval přes svůj satelitní internet

Ani téměř permanentní ztráty většiny jeho společností a pravděpodobný nedostatek hotovosti Elona Muska neodrazuje od tvrdohlavého uskutečňování svých vizí. Jednou z nejznámějších z nich je záměr vybudovat globální síť dostupného internetu. Projekt s názvem Starlink má na starosti jeho společnost SpaceX, která už do kosmu na zkoušku vyslala prvních několik desítek satelitů. V případě, že se záměr podaří dokončit, bude Zemi obíhat až 42 tisíc satelitů, které budou internetový signál vysílat i do těch nejodlehlejších míst. 

Jak se ale zdá, Muskův internet už alespoň částečně funguje. Na svém twitteru totiž známý podnikatel před několika dny napsal: “Posílám tento tweet přes vesmír skrze satelit Starlink.” Poté ještě vyjádřil vzrušení nad tím, že vše funguje. Ač se nejedná o žádnou převratnou novinku, zdá se, že projekt je na správné cestě. Otázkou ovšem zůstává, zda se Muskovi a jeho firmě podaří celý projekt dokončit. 

Apple chystá nový MacBook s procesorem z iPhonu, objevit se má příští rok

Starlink cílí především na méně rozvinuté země, kde je dostupnost internetu větší oříšek než by se nám z civilizované Evropy mohlo zdát. Projekt ovšem počítá s tím, že každý budoucí uživatel si bude muset pořídit modem, jehož cena bude několik tisíc korun. Musk předpokládá, že výnosy z projektu globálního internetu budou směřovat do mnohem smělejšího záměru, kterým je kolonizace Marsu. 

Zdroj
BI

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button