AktualityiPhoneNovinky

Foxconn oslavuje: Díky partnerství s Apple dosáhl rekordních zisků

Čínská společnost Foxconn se již několik let stará o finální kompletaci iPhonů. Partnerství s americkým gigantem je pro tamní továrny klíčovým artiklem, což potvrzují aktuální finanční výsledky. Foxcoon se pochlubil meziročním nárůstem v obratu o neuvěřitelných 56 procent. V praxi se jedná o nadpoloviční část celkového množství finančních prostředků v hospodaření firmy. Zahraniční deník The Wall Street Journal dokonce uvádí, že jde o rekordní hodnotu za posledních deset let fungování čínské nadnárodní korporace.

10874-3330-141022-Cook_China-lTim Cook při návštěvě jedné z továren Foxconn, kde dochází ke kompletaci smartphonů iPhone

To se pochopitelně podepsalo na hodnotách akcií, které poskočily z částky 1,8 na 3,8 TWD. Na těchto úspěších se podepsala především poptávka po nových modelech iPhone 6 a iPhone 6 Plus, které nabízí větší úhlopříčku. Velikost displeje se stala hlavním aspektem pro řadu uživatelů, jež přešli od konkurence s operačním systémem Android.

Na základě finančních analýz se v následujícím čtvrtletí očekává další nárůst poptávky po aktuálních iPhonech. Odhady hovoří o padesáti milionech kusů, díky čemuž zisk Foxconnu ještě více poskočí a přinese nemalé množství prostředků do firemní kasy. S podobnými informacemi se nabízí otázka, do jaké míry dokáže Apple ještě růst a zda ho vůbec něco či někdo dokáže zastavit.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button