Novinky

Fotoaparát v iPhonu 12 Pro si žádá své. Kolik Apple věnoval operační paměti novým smartphonům?

Úterní podvečer patřil představení nových iPhonů. Několik následujících dní po konferenci se vždy dovídáme další a další informace o nově představených produktech a ani tentokrát tomu nebude jinak.

Fotoaparát v iPhone 12 Pro představuje novou éru mobilní fotografie založené na softwarové magii

Čínský vývojář pod jménem Hiraku, který se již dříve dostal do širšího povědomí technologického světa díky aplikaci CPU Identifer (aplikace dokázala zjistit, zda procesor Apple A9 ve vašem telefonu vyráběl Samsung nebo TSMC), na svém Twitter účtu zveřejnil zajímavé informace o RAM pamětech všech nových iPhonů 12.

Fotoaparát v iPhonu 12 Pro a 12 Pro Max dostane přiděleno 2 GB operační paměti

iPhone 12 Pro dostane 6 GB operační paměti

V nejnovější verzi vývojářského nástroje Xcode 12.1 beta, kterou Apple vyvinul pro snadnější psaní aplikací pro iOS a macOS, totiž Hiraku našel seznam všech nových modelů a jejich velikosti RAM. iPhone 12, iPhone 12 Mini tak podle všeho budou disponovat 4GB operační pamětí (stejnou hodnotu měly i loňské modely iPhonu 11 Pro), zatímco iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max dostanou shodně 6 GB RAM. Očekává se, že 2 GB, které jsou u těchto modelů navíc, budou vyhrazeny výhradně fotoaparátu v souvislosti s většími nároky na postproces výsledných fotografií. Machine learning a jeho následná aplikace úprav na fotografie v RAW formátu si zkrátka žádá své.

Výkon iPhonu 12 Pro? Podle benchmark testu zatím na rozpacích

Spolu s velikostí RAM pamětí se objevily zajímavé informace také o celkovém „hrubém“ výkonu nejnovějších iPhonů. Podle Geekbench testu získal iPhone 12 Pro 1590 bodů na jedno jádro a 3120 bodů v testu na více jader. Pro srovnání, loni představený iPhone 11 Pro má skóre 1300 bodů na jedno jádro a 3300 bodů při testu vícejádrového zatížení. To jsou ale zatím ne zcela relevantní informace. Nezbývá tedy, než počkat na zahájení prodeje letošních iPhonů, které dané otázky jistojistě brzy zodpoví do nejmenšího detailu.

Fotoaparát v iPhone 12 Pro představuje novou éru mobilní fotografie založené na softwarové magii

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button