Novinky

První fotky iPhonu 8 ukazují návrat ke kořenům. Hliník nahradí ocel a sklo

Vzhledem k tomu, že Samsung Galaxy S8 už spatřil světlo světa, nemůže nikdo pochybovat o tom, že nejočekávanějším smartphonem letošního roku, který se ještě neukázal je iPhone 8. Celý svět se těší zejména na nový design, který se letos změní poprvé po dlouhých třech letech. Ačkoliv si na finální podobu budeme muset počkat až do představení na konec tohoto roku, na internetu už se začínají objevovat první obrázky chystaného telefonu.

bgr-iphone-8-mockup-1

Důvěryhodnost podobných úniků se samozřejmě zcela potvrdit nedá. Apple navíc pracuje ve fázi příprav s větším množstvím prototypů, které se mohou v mnohém lišit. Nyní, v druhé polovině května si ale už můžeme být takřka jisti, že v Cupertinu již finální verzi své nové vlajkové lodě vybrali. Úniky budou tím pádem stále přesnější.

bgr-iphone-8-mockup-3

V září se kromě nabušeného modelu oslavujícího desáté výročí existence iPhonu objeví také klasické upgrady stávajících modelů ve stylu „s“. Na rozdíl od předchozích let čeká iPhone 7s/Plus také jedná poměrně významná designová změna. Kvůli zajištění efektivnosti bezdrátového nabíjení totiž na zádech smartphonu nahradí dosavadní hliník sklo.

bgr-iphone-8-mockup-5

Mnohem větší očekávání jsou ovšem vkládána do již zmiňovaného modelu s označením „8“, který se ukazuje na prvním uceleném úniku. Ten zachycuje zařízení ze všech stran. Podle spekulací založených na uniklé fotografii ukousne chystaný iPhone na přední straně ještě větší prostor, než Galaxy S8. Díky tomu z iPhonu zmizí ikonické přední tlačítko a senzor otisků prstů se schová pod displej. Na snímku zadní strany přístroje totiž Touch ID není vidět, což naznačuje, že Apple představí mnohem pokrokovější řešení, než úhlavní nepřítel – Samsung Galaxy S8, u kterého se tento senzor jen přestěhoval na zadní stranu přístroje. Otázkou ovšem zůstává, jestli jsou tyto poměrně nové technologie vyvinuty do takové míry, že umožní masivní produkci uspokojující poptávku po iPhonech. V opačném případě čeká iPhone stejné řešení jako v případě Samsungu. Integrace Touch ID pod displej by se tím pádem posunula o rok.

bgr-iphone-8-mockup-2

Jinak se chystaný iPhone v mnohém vrací ke svým kořenům. Stejně jako čtvrtá generace tohoto legendárního přístroje využívá sklo, které je po stranách spojeno nerezovou ocelí. Předchozí spekulace potvrzuje také hlavní snímač fotoaparátů, který je na rozdíl od iPhonu 7 Plus koncipován vertikálně. Podle snímku je také zřejmé, že návrat 3,5mm jack konektoru se nechystá.

Zdroj

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

5 Komentáře

  1. Ten stříbrnej rámeček je solidní humus, to je snad lakovanej plast ne? A s těma dírama na reproduktory to vypadá jako nějakej telefon z čínskýho eshopu. Tohle originál fakt nebude.

  2. To je fake….napr. maly detail:
    Posuvne tlacitko na vypnuti zvuku je na fotografii tak trochu nakrivo.
    U originalu to snad ani nejde.
    Ze by iphone s androidem z ciny?

  3. Vzdyt stoji za hovno krap je to kdyby nemneli ten IOS a mneli android tak je to mrdka jako kazda druha baterka slaba nic nevydrzi malo pixelu fotak o pamneti ani nemluvim jso utelefony kteri maji lepsi fotak i vic pamneti

  4. Ja bych tomu veril, vsechny prototypy/makety nevypadaly nijak vabne. Tohle bude mockup pro firmy vyrabejici kryty, u iPhone 6 to bylo podobne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close