Novinky

Finanční výsledky Applu: i přes pokles prodejů iPhonu jsou v Cupertinu spokojeni

Další čtvrtletí uběhlo jako voda, což znamená, že nastala doba, kdy Apple světu ukazuje své provozní výsledky. Za poslední kvartál ohraničený lednem a březnem letošního roku utržila společnost z Cupertina 52,9 miliardy dolarů (1,3 biliony korun), z čehož čistý zisk činil 11 miliard, v přepočtu tedy zhruba 270 miliard korun. V obou případech se oproti předchozímu roku jedná o nárůst. Konkrétně o půl miliardy dolarů.

Screen-Shot-2017-05-02-at-4.36.52-PM

Vývoj tržeb Applu

Jak je známo, kondice společnosti Apple stojí a padá s iPhonem, pokud se daří jeho prodejům, prosperuje celá společnost. To je ostatně partné také na přiložených obrázcích, které ukazují, jak velkou část z tržeb tvoří právě přímy z prodeje iPhonů. Tentokrát se ovšem jablečná společnost vrátila k lehkému propadu prodejů svého smartphonu. Zatímco loni ve stejném období prodal Apple 51,1 milionů kusů, letos to bylo 50,8. Propad tak není nijak dramatický. Ukazuje se ale, že značná část uživatelů opravdu čeká na podzim, kdy by se měla ukázat nová generace tohoto přístroje.

Screen-Shot-2017-05-02-at-4.37.03-PM

Podíl produktových řad na tržbách společnosti

Decentním už však nelze nazvat propad prodejů řady iPad. Těch Apple na začátku kalendářního roku prodal 8,92 milionů kusů, což představuje zhruba 13% pokles. O něco pozitivněji referuje Apple v souvislosti s počítači Mac. Prodeje počítačů s nakousnutým jablkem ve znaku totiž vzrostly o 170 tisíc kusů na 4,2 milionů prodaných jednotek. Prodejní čísla hodinek Apple Watch zůstávají jako obvykle před veřejností skryty.

Tim Cook se také pochlubil, že se jeho firma těší slušné poptávce po iPhonu 7 Plus, jehož prodeje překračují prodejní čísla jeho menšího sourozence. Šéf jablečného gigantu se také nechal slyšet, že konečné výsledky jsou i přes mírný pokles lepší, než Apple doufal.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button