Novinky

Ferrari SF90 Stradale je hybridní bestie, co trhá asfalt a má interiér jak ze stíhačky

Ferrari představilo svůj první plug-in hybrid nesoucí označení SF90 Stradale. Italská novinka kombinuje nadupaný osmiválec a celkem tři elektromotory, což dohromady produkuje výkon 985 koní. Celá tahle paráda pak dokáže novinku z Maranella vystřelit z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy. Pokud budoucí majitel najde dostatečně dlouhou rovinku, rychloměr se zastaví na hodnotě 341 km/h.

Protipólem jinak impozantních výkonů je dojezd v čistě elektrickém režimu, který činí slabých 26 kilometrů. To vystačí tak maximálně na rychlý výlet do obchodu, nicméně ruku na srdce, mizerný dojezd v režimu eDrive je tím posledním, co bude potenciální zájemce trápit.

Typicky italský cit pro detail se nepromítl pouze na emoce vzbuzující karoserii, stejně lahůdkově totiž působí také pohled do interiéru. V zorném poli řidiče zaujme především zakřivený displej s úhlopříčkou 16 palců. Ten slouží jako zobrazovač nejdůležitějších údajů o jízdě. Rozhraní lze uživatelsky modifikovat za pomoci tlačítek na volantu či prostřednictvím dotykového trackpadu.

Pro Ferrari ikonickým ovladačem je možné přepínat mezi čtyřmi různými režimy pohonného ústrojí – eDrive, Hybrid, Performance a Qualify. Každý z nich nabízí jinou charakteristiku chování pohonné jednotky, baterie, rychlosti a spotřeby paliva.

Uvedení Ferrari SF90 Stradale bylo pro automobilku nevyhnutelným krokem. V podstatě jde o následování celosvětového trendu ve vyřazování automobilů se spalovacími motory. Mnoho zemí, včetně Spojeného království a Číny již oznámilo plány na zákaz prodejů benzínových a dieselových automobilů v nadcházejícím desetiletí. Avizované restrikce se však nebudou vztahovat na hybridy a proto SF90 Stradala nabídne ideální řešení pro všechny, kteří si budou chtít i nadále pořídit Ferrari se spalovacím motorem.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close