Novinky

Ferrari hledá nového šéfa. Mezi kandidáty je i Jony Ive a Luca Maestri z Applu

Legendární italská automobilka Ferrari hledá nového šéfa. V zástupu kandidátů na lákavý post jsou také dvě tváře dosud spjaté s Applem. Každá přitom pochází ze zcela jiného světa. Podle italských médií má totiž o křeslo v Maranellu zájem finanční ředitel Applu Luca Maestri a designér Jony Ive. Zatímco jeden žije ve světě plném čísel a výkazu, druhý je mistr designu. Dva světy, které nemohou být vzdálenější a přesto by jim příští šéf Ferrari měl rozumět. Továrnu na sen mnoha mužů dosud řídil Louis Camelleri. Minulý týden se však z osobních důvodů rozhodl na sovu funkci rezignovat. Zástup zájemců o ředitelský post u Ferrari bude pravděpodobně dlouhý. Kromě dvojice z Applu se o místo údajně uchází například také CEO Vodafone. 

Dosavadní finanční ředitel Applu Luca Maestri má jednu výhodu – sám je totiž Ital, což je by jej mohlo oproti zahraničním kandidátům zvýhodňovat. Maestri dohlíží na finance Applu od roku 2014. Jeho bývalý kolega Jony Ive už v Applu více než rok přímo nepracuje. S kalifornskou společností je však neodmyslitelně spjatý. Jeho nové designové studio LoveForm navíc s Applem úzce spolupracuje. Nyní se i Ive, který po letech v korporátním Applu ucítil potřebu změny a postavil se na vlastní nohy, nechal zlákat vidinou lukrativního manažerského postu. 

Qulacomm: jablka sváru stranou. M1 se opravdu povedly a jsou velkým příslibem do budoucnosti IT

Těžko ovšem posuzovat, jaké má Jony Ive zkušenosti s vedením firmy o velikosti Ferrari. V tomhle by mohl designerského guru z Británie porazit jeho bývalý kolega Maestri, pro jehož jsou finanční výkazy a cashflow denním chlebem. A kdo ví, třeba Ferrari někdy Jony Ivovi nabídne spolupráci. Ferrari s podpisem Jonyho Iva by bylo jistě extrémně zajímavých výtvorem. 

Zdroj
macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button