Novinky

Facebook začal s postupným vypouštěním dlouho očekávané aplikace Messenger pro macOS

Facebook před rokem oznámil, že jeho vývojáři usilovně pracují na desktopové verzi aplikace Messenger. Po několika měsících od tohoto prohlášení se začínají ozývat první uživatelé, kteří v App Store na macOS hlásí zbrusu novou aplikaci Messenger od Facebooku. Je ovšem vhodné dodat, že alespoň prozatím je aplikace dostupná pouze v několika regionech – Polsko, Austrálie a Mexiko.

Provádíme malou zkoušku aplikace Messenger pro macOS na několika trzích. Zatím tedy nemohu sdělit datum globálního uvolnění, jelikož stále shromažďujeme zpětnou vazbu od našich uživatelů“, sdělil tiskový mluvčí Facebooku.

V katalogu App Store je Messenger již viditelný, ovšem při přesměrování do aplikace na Macu se objeví hláška o nedostupnosti v našem regionu

Desktopový Messenger pro Mac nabídne kromě textových zpráv také hlasový chat a videohovory včetně těch skupinových. Stejně jako na mobilní aplikaci půjde sdílet nejrůznější soubory a reagovat prostřednictvím emoji. Chybět nemá ani tmavý režim s provázáním na macOS.

Testování desktopové aplikace započalo pouze několik dnů poté, co Facebook představil odlehčený Messenger pro iOS. Ten nabízí mnohem jednodušší rozhraní, které se zbavilo řady často obtěžujících prvků. Nový Messenger pro iOS se nyní více soustředí na samotnou komunikaci a sdílené příběhy od přátel.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close