Novinky

Facebook pracuje na nové funkci pro Oculus VR, která zaujme hlavně uživatele iOS

Dá se říct, že firma Oculus stojí za těmi nejvíce propracovanými VR headsety na trhu. V roce 2014, dva roky po založení firmy, byl Oculus odkoupen Facebookem. Americký gigant z Oculusu vytvořil významnou platformu, která má nespočet využití. Nové úniky z jejich mobilní aplikace prozrazují, že se brzy majitelé VR headsetů dočkají další zajímavé funkce.

Ve zdrojovém kódu iOS aplikace našel vývojář Steve Moser informace o plánované funkci. Mělo by se jednat o integraci služby Oculus Move do Apple Health. Dle magazínu Bloomberg, by uživatelé, kteří s aplikací Oculus Move cvičí, měli mít možnost data o aktivitě přidávat do aplikace Zdraví. Mezi tato data by mohly patřit spálené kalorie, informace o srdečním tepu a další.

Zdroj: Facebook

Takto si Facebook představuje budoucí verze svého headsetu pro virtuální realitu. Celkem rozdíl v porovnání se současnou generací.

Bloomberg tvrdí, že zatím není jisté, kdy bude tato integrace oficiálně zpřístupněna uživatelům. Je zajímavé, že Facebook integruje svoje aplikace se službami od Applu. Samozřejmě se může jednat o strategii, jak získat data z aplikace Zdraví od dalších uživatelů. Pokud totiž povolíte aplikaci Oculus přístup k vašim datům, dostane se k nim i samotný Facebook.

Existují také domněnky, že Apple vyvíjí vlastní AR/VR headset. Ten by měl být osazen dvěma 8K displeji, pokročilými senzory a jeho cena by se mohla vyšplhat až na 70 tisíc korun. Zasvěcení analytici si myslí, že bychom se této novinky mohli dočkat už příští rok, ale žádné přesnější datum zatím neznáme.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button