Novinky

Facebook a Ray-Ban pracují na zařízení, které má ambice nahradit smartphone

Je tomu už více než 10 let, co smartphony pobláznily svět. Od té doby se výrobci každoročně předhánějí v tom, kdo představí lepší zařízení. Faktem ale je, že dnešní smartphony jsou již nakolik vyspělé, že nároky naprosté většiny uživatelů s přehledem splňují. Technologický průmysl se tak musí vydat jiným směrem a představit zařízení, které způsobí poprask srovnatelný s prvními smartphony. 

Zatím to vypadá, že logickým nástupcem chytrých telefonů by se mohly stát brýle se schopností rozšířené reality. Displej, jež dnes známe z obrazovky telefonu by se zkrátka přesunul přímo před naše oči. Je jisté, že hlavní hráči technologického průmyslu už na chytrých brýlích usilovně pracují. Do závodu se ovšem přidal ještě jeden významný hráč, který do smartphonové bitvy nikdy nevstoupil. Řeč je o Facebooku. 

Tučné bonusy, auto na víkend nebo rok dovolené. Technologické společnosti si hýčkají zaměstnance štědrými benefity

K vývoji pokročilých brýlí si navíc přizval velmi významného partnera. Facebook totiž začne spolupracovat se společností Luxottica, která má se svém portfoliu slavnou značku Ray-Ban. Projekt dostal krycí název Orion a první výrobek by měl být na světě nejpozději do roku 2025. 

Web americké televize CNBC v této souvislosti připomíná, že Facebook už na brýlích pro rozšířenou realitu pracuje několik let. Vývoj se ovšem nejspíše dostal do slepé uličky a tak nezbylo než najít nového strategického partnera. Lidé obeznámeni s detaily přímo zmiňují, že nová generace zařízení má ambice nahradit dnešní smartphony. 

iPhone 11 Pro potěší delší výdrží. Více operační paměti ale nedostal

Kromě toho se ve Facebooku pracuje také na hlasovém asistentovi, který bude důležitou součástí připravovaného headsetu. Právě ovládání chytrých brýlí totiž nejspíše zůstává největším oříškem. Nezbývá tak nic jiného než počkat, až se úroveň hlasových asistentů posune na takovou úroveň, aby umožnil pohodlné ovládání zařízení. 

CNBC také zmiňuje, že na brýlích pro rozšířenou realitu pracují v kancelářích Facebooku stovky zaměstnanců. Zatím ovšem bojují s tím, aby zařízení zmenšili na rozumnou velikost. Stále jsou totiž brýle až příliš velké na to, aby je lidé běžně nosili. Existuje však enormní tlak na to, aby byl projekt dříve či později skutečně dokončen. Mark Zuckerberg totiž brýlím pro rozšířenou realitu dává vysokou prioritu. 

Zdroj
CNBC
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close