Novinky

Face ID vs. Touch ID: která z těchto technologií je rychlejší?

Dnes se rozbíhá prodej dlouho očekávaného iPhonu X, který má podle mnohých definovat, jak budou vypadat smartphony v následujících letech. Mezi hlavní lákadla bezesporu patří ke krajům roztažený OLED displej a zbrusu nová technologie Face ID. Ve své podstatě jde o bezpečnostní řešení, která má navázat na léty prověřenou čtečku otisků. V mnoha ohledech dokáže posloužit daleko lépe, než Touch ID, nicméně v očích komunity se často hovoří o rychlosti, respektive snížení komfortu při běžných situacích. Právě na tuto otázku se zaměřila redakce webu Toms Guide, kde porovnali Face ID s Touch ID.

Doba potřebná k odemknutí iPhonu X za pomoci Face ID činila v průměru 1,2 vteřiny, dalších 0,4 vteřiny trvá použití gesta pro přechod ze zamykací na domovskou obrazovku. Ručička stopek se tedy zastavila na výsledném čase 1,8 vteřiny. V případě iPhonu 8 a Touch ID zabral celý proces 0,91 vteřiny. Mohlo by se tedy zdát, že finální verdikt je jasný, ovšem ve skutečnosti to až tak jednoznačné není.

Na stejné téma se totiž vyjádřil i známý novinář John Gruber, který majitelům iPhonu X doporučuje zapnout funkci Raise to Wake pro automatické rozsvícení displeje. V momentě, kdy se podíváte na iPhone v podstatě nemusíte čekat na ikonu znázorňující odemknutí a rovnou stačí přejet prstem po displeji a zařízení odemknout. V praxi totiž Face ID provede autentizační proces daleko rychleji. Ve chvíli, kdy vidíte animaci odemykajícího se zámku iPhone už dávno odemknutý. Další fakt hrající do karet Face ID je schopnost odemknutí iPhonu když máte mokré prsty či nasazené rukavice. Zda se Face ID skutečně osvědčí jako adekvátní náhrada za Touch ID ukáže až čas a dlouhodobé zkušenosti. Pokud chcete znát náš názor, nezapomeňte nás pečlivě sledovat. Dnes totiž začínáme pro vás testovat iPhone X a brzy se proto můžete těšit na první dojmy.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button