Novinky

Face ID se po iPhonu zabydlí také v iPadu. Bezrámečkový tablet představí Apple za rok

V roce 2018 by se na pultech obchodů měl objevit zcela nový iPad, který projde vylepšeními po vzoru letošního iPhonu X. To mimo jiné znamená odchod tlačítka Home Button, které uvolní místo displeji roztaženém po celé přední ploše přístroje. Díky tomu se s ikonickým domácím tlačítkem rozloučíme i v případě iPadu, které i zde nahradí Face ID. Není ovšem jasné, zda nové proporce přední strany dovolí zvětšit celkovou úhlopříčku obrazovky a nebo zůstane zachována a naopak se zmenší celkové rozměry zařízení.

Zpráva, se kterou přišla agentura Bloomberg také uvádí, že s největší pravděpodobnosti tato vylepšení dostane řada iPadů Pro. Zklamáním ovšem může být displej. Bloomberg totiž nepředpokládá, že se jablečné tablety dočkají, podobně jako iPhone X, obrazovek s OLED technologií, místo toho zůstane Apple u těchto produktů věrný LCD panelům. Důvodem jsou nejspíše stále nedostatečné výrobní kapacity pro produkci OLED displejů, které v současné době sotva pokrývají poptávku po vrcholném iPhonu.

Spolu s novým iPadem Pro by se měla objevit také vylepšená tužka Apple Pencil  upgradovaý software, který práci na velké obrazovce zefektivní ještě více.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button