Novinky

Face ID: pozoruhodná technologie, která i na nejvyšších místech vyvolává řadu otázek

Jen den poté, co Apple představil dlouho očekávanou novinku iPhone X s rozpoznáváním obličeje, se na tvářích některých amerických politiků objevily první vrásky. A hlavním důvodem je samozřejmě Face ID. Americký senátor Al Franken se bojí, že nová technologie kalifornské společnosti může být snadno oklamána pomocí obyčejné fotografie nebo masky. Přitom přesně tyto možnosti Apple na úterní konferenci několikrát negoval.

Apple se svým iPhonem X způsobil rozruch nejen ve světě mobilní elektroniky

Senátor pro Minnesotu ve svém neoficiálním dopise Timu Cookovi dále vyjádřil svou obavu nad daty, která by mohla být zneužita aplikacemi třetích stran, nebo dokonce samotným výrobcem. Samozřejmě, že za nic na světě se nedá absolutně zaručit. Sám Phil Schiller ale několikrát zdůrazňoval, že celý systém rozpoznávání obličeje využívá nejmodernější zabezpečení nazvané secure enclave, které je kompletně integrováno do iPhonu X. Zkrátka žádné propojení s okolním světem. Tento způsob slibuje největší možnou bezpečnost, proto by se informace z našich biometrických údajů neměly dostat do nesprávných rukou.

Bezpečnostní systém secure enclave je použit i u oblíbeného Touch ID

To také už čtyři roky dokazuje Touch ID, jehož zabezpečení je řešeno naprosto stejným způsobem. Všechny otázky Al Frenkena na Tima Cooka si můžete přečíst v tomto dopise. Nelze se ale zbavit dojmu, že senátor, který má na starosti právě regulaci zmiňovaných technologií, se na úterní konferenci ani nepodíval.

iPhone X bude vynikající telefon, místo slíbené revoluce ale jen dohání konkurenci. Naštěstí docela brzo

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button