Aktuality

Face ID nový iMac zatím nedostane. V plánu je to až na příští rok

Už delší dobu se mluví o tom, že Apple na letošní rok plánuje představení zcela nové řady počítačů iMac. Ty se po opravdu dlouhé době objeví v novém designu. Tělo stolního počítače od Applu by mělo připomínat obří iPad Pro. Mluvilo se ovšem také o tom, že iMac by nově mohl být po vzoru iPhonu a již zmíněného iPadu Pro vybaven funkcí Face ID. Chytré ověření pomocí skenu obličeje by v tomto zařízení dávalo smysl. Usnadnilo by totiž odemykání počítače nebo platby přes internet. Agentura Bloomber ale očekávaní krotí. Face ID by se totiž v iMacu mělo objevit až příští rok. 

Zdroj: Daniel Bautista

Skener obličeje, kterým odemykáme své iPhony, se tak první redesignovaná verze počítače iMac nedočká. Budeme si muset počkat až na rok 2022. Dosud to ovšem vypadalo, že příchod Face ID do počítačů je na spadnutí. Softwaroví specialisté totiž v kódu aktuálního macOS Big Sur objevili indicie, že systém pro rozeznání počítače Apple pro iMac a potažmo také MacBook připravuje. 

Apple údajně chystá představit brýle pro virtuální realitu. Nabídnou nejlepší technologie a sebevědomou cenu

Bloomberg dále připomíná co o chystaném počítači iMac zatím víme. Měl by se ukázat s mnohem tenčími rámečky kolem obrazovky. Díky tomu samotný displej naroste. Místo současných 21,5 palců bude mít 23, nebo 24 palců. Objeví se i druhá verze, kde ovšem zatím nejsou známy ani přibližné rozměry. Zmizí také široký spodní pás, kde dnes najdeme logo Applu. Stroj bude mít plochá záda. Už žádný hrb. Od roku 2012, kdy Apple své velké počítače naposledy omlazoval, už technika pokročila, takže se potřebný hardware vejde do podstatně tenčího těla. Samozřejmostí je osazení stroje procesorem řady Apple Silicon. Počítače by se měly ukázat během jara letošního roku.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button