Novinky

Apple údajně chystá představit brýle pro virtuální realitu. Nabídnou nejlepší technologie a sebevědomou cenu

Téměř všechny dosavadní úniky hovořily o tom, že Apple připravuje náhlavní soupravu Apple Glass pro zobrazování rozšířené reality (AR). Nová zpráva agentury Bloomberg však naznačuje, že jako první se údajně dočkáme od Applu brýlí pro virtuální realitu (VR) s omezenými schopnostmi pro vykreslování AR. Zaměření Applu na virtuální realitu je poměrně překvapující, jelikož samotný Tim Cook opakovaně uvedl, že rozšířená realita je pro jeho firmu daleko atraktivnější technologií než VR.

Smyslem rozšířené reality je doplnit pohled na skutečný svět o digitální prvky. Nejlepším příkladem může být například navigace, kdy se uživateli na brýlích či jiném zařízení zobrazí navigační data a šipky přímo do prostoru na ulici nebo silnici. Ostatně s podobným principem vyrukovala již automobilka Mercedes, která do Modelu S integrovala head-up displej s navigací podporující AR zobrazení.

Naopak virtuální realita vás kompletně odřízne od okolí a naplno vás vtáhne do simulovaného světa. VR využívá výhradně počítačem generovanou grafiku, 360-ti stupňové video či kombinaci obojího. V principu jsou AR a VR dva odlišné světy, kdy jeden pracuje se skutečnou realitou, zatímco ten druhý vás od ní odstřihne a naplno pohltí.

Virtuální realita od Applu bude stát pěkný balík

Podle aktuálních predikcí se Apple rozhodl pro virtuální realitu, která má zároveň posloužit jako odrazový můstek k zařízení pracující s AR. Chystaná VR náhlavní souprava má fungovat jako samostatné zařízení, které nevyžaduje připojení k počítači. Souprava bude využívat také efektního 3D uživatelského prostředí. Náhlavní souprava má sloužit zejména ke hraní her, sledování videí a nové formě komunikace. Zdroj také dodal, že zařízení má v omezené míře umět pracovat s prvky rozšířené reality. To může znamenat, že náhlavní souprava bude vybavena sestavou několika kamer, které dovolí uživateli vidět okolní prostředí v momentech, kdy bude mít brýle na hlavě.

Zdroj: unsplash

Apple si údajně vzal za cíl nabídnout uživatelům ty nejpokročilejší technologie včetně displejů s mnohem jemnějším rozlišením, než co nabízí současná konkurence. S tím se ovšem bude pojit také vysoká cena, která by mohla atakovat klidně hranici dvou tisíc dolarů.

Uvnitř brýlí se má nacházet zbrusu nový čipset s mnohem vyšším výkonem, než jaký nabízí současný M1. Náhlavní souprava nese kódové označení N301 a jde o pokročilou fázi prototypu obsahující ventilátor. Produkční verze ho však mít údajně nebude. Apple současně testuje také AR brýle interně nazývané jako N421. Zde se ovšem jedná o projekt, který má ještě velký kus cesty před sebou.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button