Novinky

Extrémně zpomalené video odhaluje, jak stylově Apple Watch plivají přebytečnou vodu z reproduktoru

Společně s uvedením Apple Watch Series 2 v roce 2016 se v operačním systému watchOS objevila funkce pro vypuštění vody. Jde o součást softwarového utěsnění, které se doporučuje používat v momentech, kdy hodinky mohou přijít do kontaktu s vodou. Po aktivaci se krom jiného uzamkne displej, respektive přestane reagovat jeho dotyková vrstva. Pro opětovné odemknutí je pak nutné pootočit korunkou, po čemž se zároveň spustí série zvuků. Jejich úkolem je rozvibrovat membrány interního reproduktoru, čímž se vyplaví zbytky vody z útrob Apple Watch.

Apple Watch Series 5
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

A právě na tuto část se zaměřili tvůrci populárního Youtube kanálu The Slow Mo Guys. Z toho nakonec vzniklo zajímavé video, v němž se můžeme podívat na extrémně zpomalené záběry toho, jak probíhá proces vypouštění vody z reproduktoru. První část klipu začíná zpomalenými záběry s frekvencí 1000 snímků za vteřinu, což je mimochodem dostatečně pomalé na to, abychom viděli překreslování obrazu na použitém OLED panelu.

Mnohem zajímavější je ovšem pohled na vibrující reproduktor s kadencí 2000 snímků za vteřinu. Ačkoli je v reálu množství vypouštěné vody opravdu skromné, díky makro objektivu jde o vskutku impozantní podívanou.

Za povšimnutí stojí drobné detaily v podobě frekvence vydávaného zvuku, který eliminuje zpětné nasávání vody před mřížky reproduktoru.

Většina uživatelů Apple Watch považuje vodní zámek za drobnou vychytávku, která nevzbuzuje žádný obdiv. Publikované video ovšem ukazuje, že jde o vskutku propracovanou funkcionalitu, kterou má Apple vypiplanou do posledního detailu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button