Novinky

Apple si nechal patentovat displej, který naznačuje možný vývoj skládacího iPhonu

Pokusů o vytvoření moderních skládacích telefonů tu bylo už několik a ne všechny dopadly zdárně. Apple si nechal patentovat technologii obrazovek, které by měly předejít častým problémům, kterým displeje skládacích telefonů čelí.

Jedním z hlavních problémů u  skládacích telefonů je, že pokud se při složení mezi polovinami displeje objeví nějaká nečistota, pravděpodobně si poničíte obrazovku. Toto je jeden z nedostatků, na který se chce Apple zaměřit. Nový patent napovídá, jak by tento „samo opravující se“ displej mohl fungovat.

Zdroj: appleinsider.com

Častým problémem skládacích displejů je, že jakékoliv škrábance či stopy po poškození mohou narušit vzhled celého mobilního zařízení. Pokud chceme minimalizovat poškození displeje, musíme obrazovku pokrýt další vrstvou materiálu, která by se dokázala sama opravit,“ popisuje patent od Applu. 

Dále se v patentu můžeme dočíst, že by bylo nejlepší, kdyby se obrazovka opravovala sama, bez jakékoli nutnosti uživatelské interakce. Apple nastínil, že by se oprava displeje mohla spouštět při nabíjení a v patentu dále vysvětluje, jak by toto opravování pomocí nahřátí a elektrických výbojů mohlo fungovat. 

Ačkoli se jedná pouze o patentovou přihlášku, je příjemné vědět, že Apple o skládacím iPhonu minimálně přemýšlí. Doufejme, že ve finále dopadne lépe než Samsung Galaxy Fold, u kterého sám ředitel společnosti Samsung uznal, že vypuštění tohoto smartphonu do světa bylo předčasné.

A co vy? Koupili byste si skládací telefon od Applu? Dejte nám vědět v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button